A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Зимнівська сільська об’єднана територіальна громада
Волинська область, Володимир-Волинський район

Стратегія розвитку громади

 

 

 

 

 

 

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ЗИМНІВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

         

 

            Підготовлено Робочою групою з розробки Стратегії розвитку Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади

 

 

 

 

 

 

 

 

11 грудня 2017

 

 

ЗМІСТ

ЗВЕРНЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ДО ГРОМАДИ.. 2

ПРОЦЕС РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.. 3

КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ.. 4

МІСІЯ І СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ. 5

Місія та Стратегічне Бачення Зимнівської громади у 2025 р. 6

СТРУКТУРА ЦІЛЕЙ СТРАТЕГІЇ 7

ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ЗА СТРАТЕГІЧНИМИ ЦІЛЯМИ.. 10

Стратегічна ціль А. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ.. 10

Стратегічна ціль В. СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ. 20

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ ГРОМАДИ З ВИСОКИМ РІВНЕМ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ. 34

ЗВ'ЯЗОК СТРАТЕГІЇ ГРОМАДИ ЗІ СТРАТЕГІЄЮ РОЗВИТКУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 44

ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ НА 2018-2020 рр. 48

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ, МОНІТОРИНГУ ТА ОНОВЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ 50

Управління процесом реалізації стратегії 51

Процедура моніторингу стратегії 51

СКЛАД РОБОЧОЇ ГРУПИ, ЩО ПРАЦЮВАЛА НАД СТРАТЕГІЄЮ РОЗВИТКУ. 53

 

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ДО ГРОМАДИ

Шановні мешканці об’єднаної громади!

Зараз ми знаходимось на важливому етапі свого розвитку, адже з серпня 2015 року існуємо вже не просто як окремі населені пункти, а як об’єднана громада. Для того, щоб визначити шляхи розвитку для новоствореної громади, врахувавши при цьому інтереси с. Зимного, а також сіл Горичів, Октавин, Фалемичі, Шистів, Бубнів, Маркостав, Руснів, Черчичі, Льотниче, Володимирівка, Когильне, Острівок, Поничів, Селець, Марія-Воля, Чесний Хрест, які входять до складу громади, існує велика потреба у створенні Стратегії розвитку і визначенні ключових напрямків для подальшого її розвитку. Саме тому Зимнівська сільська об’єднана територіальна громада використала можливість створити цей стратегічний документ за фінансової підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні» у межах проекту Асоціації об’єднаних територіальних громад «Впровадження сучасних інструментів муніципального менеджменту в нових ОТГ» та консультативної участі експерта Волинського відокремленого підрозділу Установи «Центру розвитку місцевого самоврядування» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою .

При розробці Стратегії розвитку громади необхідно враховувати пропозиції, думки, бачення розвитку всіх верств населення, тому була створена робоча група, в яку увійшли представники громадськості, влади і місцевого бізнесу. Загалом, це соціально активні люди різних професій та вікових категорій. Окрім того, у громаді провели опитування мешканців, які висловили свою думку щодо проблем розвитку та бачення того, якою має бути наша громада у майбутньому. Всі думки були враховані під час підготовки цього документу.

Заходи, які передбачаються Стратегією, будуть щорічно розглядатись виконавчим комітетом під час розробки щорічних Програм соціально-економічного та культурного розвитку громади.

Виконання заходів, які заплановані в Стратегії, вимагає швидких темпів економічного розвитку і значної мобілізації бюджетних коштів, тому виконавчий комітет бере на себе зобов'язання створити необхідні передумови для виконання) поставленої мети. Якісне виконання заходів можливе, якщо всі або якомога більше членів територіальної громади, долучаться до реалізації завдань, передбачених Стратегією, будуть сприяти у виконанні пердбаченого. В такому разі Стратегія принесе реальну користь нашій громаді і кожному її мешканцю.

Запрошую до співпраці всіх небайдужих громадян.

 

З повагою,

Зимнівський сільський голова

В’ячеслав Католик

 

 

ПРОЦЕС РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИСхематично процес створе

 

омади.

 

КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ

Зимнівська сільська об’єднана територіальна громада розташована у Волинській області (Володимир-Волинський район). До складу Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади входить 17 сіл: Зимнівської сільської ради (Зимне, Горичів, Октавин, Фалемичі, Шистів), Бубнівської сільської ради (Бубнів, Маркостав, Руснів, Черчичі), Льотничівської сільської ради (Льотниче, Володимирівка, Когильне, Острівок, Поничів), Селецької сільської ради (Селець, Марія-Воля, Чесний Хрест). На території громади мешкає 6150 людей. Площа території громади – 175 км. кв (0,87 % площі Волинської області).

Центр громади – село Зимне, розташоване на березі річки Луга за 80 км від обласного центру, за 7 км від міста Володимир-Волинського.

Розташована громада у південно-західній частині Волинської області на північному заході України, на схилах Волинської височини у природній зоні мішаних лісів. Громада знаходиться на відстані близько 17 км від кордону з Польщею. Межує з Іваничівським районом, містом Володимир-Волинським, Зарічанською, Хмелівківською, Оваднівською сільськими радами.

Клімат території ОТГ помірно-континентальний, зима відносно м'яка з частими відлигами, літо помірно тепле та вологе, весна і осінь затяжні. Середньорічна температура повітря становить 7,4 °С, найнижча вона у січні, найвища — в липні. У середньому за рік випадає 600 мм атмосферних опадів, найменше — у березні, найбільше — в липні.

В цілому природні умови території громади сприятливі для життя і господарської діяльності населення, громада має значний рекреаційний потенціал, який при вкладанні коштів може бути використаний для розвитку туризму, як внутрішнього, так і міжнародного.

Економіку ОТГ переважно складають сільське господарство (вирощування зернових та технічних культур), легка промисловість, торгівля та виробництво будівельних матеріалів.

На території громади функціонує 40 закладів, що утримуються за рахунок бюджету органів місцевого самоврядування: 3 загальноосвітніх навчальних заклади I‑III ступенів, 1 загальноосвітній навчальний заклад I‑III ступенів, 1 загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, 3 дошкільних навчальних заклади, 14 закладів культури, 15 фельдшерсько-акушерських пунктів. На території громади є приміщення для державних органів, установ для здійснення повноважень правоохоронної діяльності, реєстрації актів цивільного стану та майнових прав, соціального захисту, пожежної безпеки.

 Покликання на офіційний сайт Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади: http://zymnivska.gromada.org.ua.

 

 

Рис. 1. Межі населених пунктів Зимнівської ОТГ

 

 

МІСІЯ І СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ

Визначення категорії «Місія»:

Місія громади (як адміністративно-територіальної одиниці) - це основне її призначення (пов’язане з причиною її появи ), її місце в економічній системі регіону (держави), її унікальні особливості та конкурентні переваги.

Визначення категорії «Бачення»:

Стратегічне Бачення - це спільне, погоджене на основі консенсусу, уявлення жителів громади про те, якою громада (як адміністративно-територіальна одиниця) має виглядати в майбутньому. Іноді Стратегічне Бачення формулюється досить деталізовано, навіть з визначенням певних показників. Іноді дві категорії (Місію та Стратегічне Бачення) об'єднують в одну.

Члени робочої групи дійшли згоди, що Місія та Бачення майбутнього громади до 2025 році органічно збігаються та відображають як історичні аспекти, так і сучасні уявлення громади про свою конкурентну спроможність  для стабільного розвитку.

 

 

 

 

 

 

 

 

Місія та Стратегічне Бачення Зимнівської громади у 2025 р.

 

МІСІЯ

Зимнівська громада - старовинний форпост запровадження християнства на Волинській землі, територія  якої славиться мальовничою природою, чесними та працьовитими людьми, які прагнуть вдосконалити та впорядкувати свою місцевість.

 

 

БАЧЕННЯ Зимнівської громади в майбутньому:

Інвестиційно приваблива громада з великою кількістю підприємств, фермерських та переробних, які успішно ведуть свій бізнес, наповнюючи місцевий бюджет та забезпечують достатню кількість робочих місць для мешканців громади;

Затишна та комфортна громада щасливих, заможних, відповідальних, ініціативних людей; з якісними дорогами та розвиненою інфраструктурою;

Екологічно чиста та безпечна громада, яка дбає про майбутні покоління;

Центр заміського та спортивного відпочинку для мешканців навколишніх територій.

 

 

 

В. СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

 

 

 

Стратегічні цілі

 

С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ ГРОМАДИ З ВИСОКИМ РІВНЕМ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ

 

А. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ

 

 

 

 

 

 

Стратегічні цілі громади

Щоби досягнути бажаного Бачення на основі конкурентних переваг громади, члени робочої групи визначили три Стратегічні цілі громади:

А. Економічний розвиток громади;

В. Створення комфортних умов для проживання мешканців громади;

С. Створення свідомої та активної громади з високим рівнем безпеки життя.

У кожній зі Стратегічних цілей визначено ряд  необхідних операційних цілей та завдань.

Операційні цілі випливають із стратегічного бачення і стратегічних цілей визначають межі, в яких прийматимуть рішення щодо конкретних цілей та заходів. Операційні цілі мають відповідати конкретній Стратегічній цілі.

Операційна ціль – бажаний результат цілеспрямованої діяльності у вирішенні основної проблеми з оптимальним використанням ресурсів. Досягнення Стратегічної мети –  спосіб вирішення проблем чи реалізація можливостей.

Кожна операційна ціль конкретизується завданнях, що є обмеженими у часі алгоритмами дій щодо досягнення операційних цілей. Сукупність завдань складає операційну ціль.

Завдання – це проекти, що показують,  зміни та визначають операційні цілі кількісно, а також терміни виконання, конкретних виконавців, результат, обсяги та джерела фінансування, чітко визначені заходи. Кількість завдань має бути такою, щоб виконати операційну ціль.

 

 

СТРУКТУРА ЦІЛЕЙ СТРАТЕГІЇ

 

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ А. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ В. СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ

ПРОЖИВАННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ

ГРОМАДИ З ВИСОКИМ РІВНЕМ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ

Операційна ціль А.1. Створення умов для залучення інвестицій.

 

А.1.1. Аналіз та формування бази даних інвестиційно привабливих об’єктів для потенційних інвесторів (приміщень та ділянок) з подальшою популяризацією в Україні та за кордоном.

А.1.2. Максимальне спрощення дозвільних процедур для інвесторів.

А.1.3. Створення індустріального парку.

Операційна ціль В.1. Розвиток дорожньої інфраструктури.

 

В.1.1. Аналіз стану доріг, визначення пріоритетності їх ремонту

В.1.2. Ремонт доріг.

В.1.3. Облаштування пішохідних та велодоріжок.

Операційна ціль С.1. Підвищення рівня поінформованості та самоорганізації населення через ефективну комунікацію влади і громади.

 

С.1.1. Регулярне наповнення актуальною інформацією про життєдіяльність громади веб- сторінки Зимнівської ОТГ.

С.1.2. Покращення якості та наповненості друкованого видання ОТГ.

С.1.3. Залучення громади до обговорення важливих рішень через сесії, громадські слухання, звіти

сільського голови.

С.1.4. Проведення опитувань

мешканців щодо важливих рішень діяльності громади.

С.1.5. Створення Статуту громади.

С.1.6. Ініціювання створення

місцевих громадських організацій.

Операційна ціль А.2. Покращення можливостей для розвитку бізнесу.

 

 

 

 

А.2.1. Організація навчання основ підприємницької діяльності для мешканців громади з залученням

професійних тренерів.

 

А.2.2. Проведення маркетингових досліджень щодо визначення

потреб мешканців у товарах та послугах.

 

А.2.3. Стимулювання та підтримка підприємств у частині залучення додаткових коштів та ресурсів для їх розвитку та модернізації із державного бюджету, комерційних структур, міжнародних фондів.

 

А.2.4. Ознайомлення з іноземним досвідом ведення бізнесу.

 

А.2.5. Залучення великого бізнесу до підтримки бізнес-ідей

мешканців громади.

Операційна ціль В.2. Удосконалення системи водопостачання і

водовідведення та системи електропостачання.

 

В.2.1. Аналіз системи водопостачання і водовідведення. Визначення

черговості для заміни мереж та обладнання.

 

В.2.2. Заміна застарілих мереж та обладнання системи водопостачання та водовідведення.

 

В.2.3. Забезпечення належного електропостачання через

співпрацю з відповідним комунальним підприємством (Обленерго).

Операційна ціль С.2.

Створення системи

патріотичного, культурного, екологічного та естетичного виховання громади.

 

С.2.1. Проведення тренінгів із підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти.

 

С.2.2. Залучення спеціалістів для роботи в закладах позашкільної освіти.

 

С.2.3. Створення гуртків для учнівської молоді при будинках

культури, клубах, шкільних закладах.

Операційна ціль А.3. Створення іміджу Зимнівської громади.

Операційна ціль В.3.

Покращення матеріально- технічної бази комунального господарства.

Операційна ціль С.3.

Підвищення рівня безпеки на території громади.

А.3.1. Завершення розробки та затвердження символіки громади.

 

А.3.2. Створення розділу з інформацією для потенційних інвесторів на сайті громади.

 

А.3.3. Створення ефективної системи інформування про інвестиційну привабливість громади.

  В.3.1. Інвентаризація

матеріально-технічної бази комунального господарства. Визначення пріоритетів для її оновлення.

 

В.3.2. Закупівля нового обладнання та техніки згідно з визначеними пріоритетами.

С.3.1. Реформування роботи місцевої поліції.

 

С.3.2. Ініціювання створення

місцевих добровільних дружин з охорони правопорядку.

 

С.3.3. Оновлення матеріально- технічної бази пожежної служби.

А.3.4. Збір та популяризація кращих практик співпраці громади та бізнесу.

В.3.3. Створення умов для самоокупності комунального господарства.

 

А.3.5. Створення реєстру місцевих підприємств та їх продукції, промоція на

державному та міжнародному рівнях.

 

 

 

Операційна ціль В.4.

Удосконалення

інфраструктури та матеріальної бази у сферах освіти та медицини.

В.4.1. Будівництво амбулаторії. 

В.4.2. Капітальний ремонт ФАПів.

В.4.3. Закупівля техніки та обладнання для амбулаторії.

В.4.4. Капітальний ремонт шкіл.

В.4.5. Закупівля шкільного автобуса.

В.4.6. Закупівля обладнання для спеціалізованих кабінетів шкіл.

 

 

Операційна ціль В.5. Вдосконалення системи управління ТПВ.

В.5.1. Закупівля техніки для збору та утилізації ТПВ.

В.5.2. Проведення інформаційної кампанії серед мешканців щодо

відповідального поводження з ТПВ.

 

 

Операційна ціль В.6.

Розвиток інфраструктури для здорового та змістовного дозвілля мешканців.

В.6.1. Встановлення дитячих майданчиків.

В.6.2. Будівництво стадіону.

В.6.3. Будівництво спортивних майданчиків.

В.6.4. Облаштування зон відпочинку біля водойм.

 

 

ОПЕРАЦІЙНІ ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ЗА СТРАТЕГІЧНИМИ ЦІЛЯМИ

                            Стратегічна ціль А. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ

Підвищення рівня життя кожного мешканця будь-якої громади відбувається завдяки місцевому економічному розвитку. Це складно без зовнішніх інвестицій. Їх відсутність призводить до падіння місцевої економіки та збільшення покинутих територій, а також до зменшення кількості робочих місць на підприємствах, що потребують суттєвої модернізації. Отже, цілий ряд економічних проблем громади може вирішити залучення потужних інвесторів. Але для цього мають бути створені відповідні умови, які дозволять сформувати привабливий інвестиційний клімат на території громади, наприклад, максимально спрощені дозвільні процедури чи наявність доступної, детальної та структурованої інформації про чинні інвестиційно привабливі об’єкти.

Економічний потенціал громади дає усі підстави для успішного розвитку. Громада розміщена у сільськогосподарському регіоні з родючими ґрунтами, що має значний кадровий потенціал та унікальні традиції.

Громада має стати відкритою для інвестування у фермерські господарства та переробну галузь з новими великими, середніми та малими підприємствами.

Завдяки розвитку підприємництва можливе створення нових робочих місць, що потребує: дослідження потреб громади в послугах, товарах, пропозиціях для потенційних підприємців у вигляді маркетингової інформації для створення підприємств, а також організації навчання основам підприємницької діяльності для мешканців громади.

Громаді необхідно створити позитивний імідж, щоб створити привабливий бренд на основі  економічної унікальності та конкурентних переваг. На основі цього бренду потрібно сформувати систему маркетингу і промоції інвестиційних можливостей. Це забезпечуватиме поширення інформації, необхідної для інвестора як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, формування іміджу громади як території із сприятливим інвестиційним кліматом та плідну співпрацю влади для покращення життя мешканців.

Індикатори виконання: додаткові надходження до бюджету ОТГ від новостворених, та модернізованих підприємств, кількість створених робочих місць на таких підприємствах, сума  інвестованих у місцеву економіку коштів.

 

 

Результати SWOT-аналізу за Стратегічною ціллю А.

 

Сильні сторони S (внутрішні)

Слабкі сторони W (внутрішні)

1. Розвиток сільськогосподарського виробництва.

2. Потужний кадровий потенціал.

3. Наявність вільних приміщень для інвесторів.

4. Наявність земель за межами населених пунктів, які потенційно можуть бути інвестиційними ділянками.

5. Наявність транспортного сполучення та хороший стан доріг з містами Володимир-Волинський та Луцьк.

6. Вдале географічне розташування.

7. Високий рівень початкової та середньої освіти.

8. Наявність унікального історичного об’єкта – Зимненського монастиря, який може стати центром розвитку туристичного напряму.

9. Сприятливі екологічні умови.

10. Мальовнича місцевість.

11. Перспективна молодь.

1. Відсутність маркетингової стратегії громади.

2. Незадовільний стан сільських доріг.

3. Відсутність великих платників податків у громаді.

4. Обмежена доступність до ринків збуту  продукції сільськогосподарського виробництва.

5. Відсутність бажання у місцевих мешканців створювати підприємства.

6. Низька самосвідомість, пасивність великої кількості мешканців громади.

Можливості O (зовнішні)

Загрози T (зовнішні)

1. Розвиток аграрного бізнесу (зростання попиту на продовольчі товари).

2. Розвиток туристичного напряму.

3. Нові технологічні можливості (створення маловитратних виробництв).

4. Прийняття закону про розпорядження землями за межами населених пунктів.

5. Діяльність в Україні проектів міжнародної технічної допомоги.

6. Бюджетна підтримка об’єднаних громад.

7. Продовження євроінтеграційних процесів, підвищення зацікавленості інвесторів.

1. Зниження рівня життя.

2. Недосконала податкова політика держави.

3. Близькість кордону з Польщею,  що впливає на відтік працездатного населення .

4. Міграція робочої сили.

5. Недосконалість законів.

6. Продовження або замороження військового конфлікту на сході України.

7. Корупція.

8. Призупинення здійснення реформ.

9. Неприйняття закону «Про розпорядження землями за межами населених пунктів».

 

 

 

SWOT-матриця порівняння сильних сторін та зовнішніх можливостей відносно громади за Стратегічною ціллю А. Економічний розвиток громади.

 

Сильні сторони S (внутрішні)

 

Підсилюють

Можливості O (зовнішні)

1. Розвиток  сільськогосподарського виробництва.

2. Потужний кадровий потенціал.

3. Наявність вільних приміщень для інвесторів.

4. Наявність земель за межами населених пунктів, які потенційно можуть бути інвестиційними ділянками.

5. Наявність транспортного сполучення та хороший стан доріг з містами Володимир-Волинський та Луцьк.

6. Вдале географічне розташування.

7. Високий рівень початкової та середньої освіти.

8. Наявність унікального історичного об’єкта – Зимненського монастиря, який може стати центром розвитку туристичного напряму.

9. Сприятливі екологічні умови.

10. Мальовнича місцевість.

11. Перспективна молодь.

 

1. Розвиток аграрного бізнесу (зростання попиту на продовольчі товари).

2. Розвиток туристичного напряму

3. Нові технологічні можливості (створення маловитратних виробництв).

4. Прийняття закону про розпорядження землями за межами населених пунктів.

5. Діяльність в Україні проектів міжнародної технічної допомоги.

6. Бюджетна підтримка об’єднаних громад.

7. Продовження євроінтеграційних процесів, підвищення зацікавленості інвесторів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема Стратегічної цілі А.

Економічний розвиток громади

 

Операційна  ціль А.1. Створення умов для залучення інвестицій.

Операційна  ціль А.2. Покращення можливостей для розвитку бізнесу.

Операційна  ціль А.3.

Створення позитивного іміджу Зимнівської громади.

А.1.1. Аналіз та формування бази даних інвестиційно

привабливих об’єктів (приміщень та ділянок) з

подальшою популяризацією в Україні та за кордоном.

А.2.1. Організація навчання основ підприємницької діяльності для мешканців громади з залученням

професійних тренерів.

А.3.1. Завершення розробки та затвердження символіки громади.

А.1.2. Максимальне спрощення дозвільних

процедур для інвесторів.

А.2.2. Проведення маркетингових досліджень щодо визначення потреб мешканців у товарах та

послугах.

А.3.2. Створення розділу з інформацією для потенційних інвесторів на сайті громади.

А.1.3. Створення індустріального  парку.

А.2.3. Стимулювання та підтримка чинних підприємств, залучення додаткових коштів та ресурсів для їх розвитку і модернізації із державного бюджету, комерційних структур, міжнародних фондів.

А.3.3. Створення ефективної системи інформування щодо інвестицій.

 

А.2.4. Ознайомлення з іноземним досвідом ведення бізнесу.

А.3.4. Збір та популяризація кращих практик співпраці громади та бізнесу.

 

А.2.5. Підтримка бізнес-ідей мешканців громади.

А.3.5. Створення реєстру місцевих підприємств та їх продукції, промоція на державному та

міжнародному рівнях.

 

 

                                                        

 

 

Операційна ціль А.1. Створення умов для залучення інвестицій.

 

Ряд проектів, пов’язаних зі стратегічним інвестуванням, спрямована на подолання таких проблем: відсутність великих платників податків у громаді, небажання мешканців створювати підприємства, обмежена доступність до ринків збуту продукції сільськогосподарського виробництва.

Аналіз та формування бази даних об’єктів для інвестування дозволить зробити важливу для інвестора інформацію більш відкритою та доступною, а максимальне спрощення дозвільних процедур - підвищити інвестиційну привабливість Зимнівської ОТГ.

Індикатори досягнення цілі: кількість новостворених підприємств; кількість новостворених робочих місць на підприємствах; рівень середньої заробітної плати на нових й реорганізованих підприємствах; сума інвестованих в місцеву економіку коштів.

 

Завдання А.1.1. Аналіз та формування бази даних інвестиційно привабливих об’єктів для потенційних інвесторів (приміщень та ділянок) з подальшою популяризацією в Україні та за кордоном.

 

Зимнівська громада має ряд об’єктів, які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам – вільні від забудови земельні ділянки, а також приміщення різного цільового призначення. З метою здійснення контролю над станом нерухомого майна громади та оптимізації ухвалення рішень щодо його використання з урахуванням інтересів населення доцільно створити єдину базу даних інвестиційно привабливих об’єктів нерухомого майна комунальної власності з систематизованими даними про всі земельні ділянки, споруди та приміщення. Під базою даних розуміють інформаційну систему, що впорядкована відповідно до єдиних методологічних і програмно-технічних принципів; дані про суб'єкти і об'єкти комунальної власності та пов'язані з нею речові права. Така база даних може містити різні типи об’єктів, а саме: земельні ділянки, будівлі та споруди, приміщення, об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою, зелені насадження, об'єкти незавершеного будівництва тощо.

Заступник сільського голови забезпечує системну роботу сільської ради ОТГ щодо аналізу та формування бази даних привабливих об’єктів для потенційних інвесторів з подальшою їх популяризацією в Україні та за кордоном, зокрема:

за участі землевпорядника та підприємств району (громади) здійснюється розробка єдиного реєстру вільних земельних ділянок та майна, постійна його актуалізація;

за участі архітектора, землевпорядника, спеціаліста сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій, підприємств громади проводиться інвентаризація привабливих для потенційних інвесторів об’єктів нерухомої комунальної власності;

за участі спеціаліста з IT-технологій та спеціаліста сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій створюється та підтримується автоматизована база даних інвестиційно привабливих об’єктів нерухомого майна комунальної власності.

 Результат: база даних привабливих об’єктів для потенційних інвесторів, котра постійно оновлюється.

 Індикатори виконання: база даних, кількість об’єктів у базі даних.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: землевпорядник; архітектор, ІТ-спеціаліст, спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій, спеціалізовані установи та підприємства.

 Співпраця: сільська рада, підприємства району.

 Термін виконання (початок та кінець): 4 кв.2017 – 4 кв.2018.

 

Завдання А.1.2. Максимальне спрощення дозвільних процедур для інвесторів.

 

Наступний крок після створення бази даних інвестиційно привабливих об’єктів комунальної власності – оцінка доцільності спрощення правових питань для майбутнього інвестора.

Досягнення цієї цілі передбачається таким шляхом:

визначити пріоритетні для громади види економічної діяльності для залучення інвестицій;

визначити перелік послуг місцевої влади, заохочень для інвесторів та обсяг їх надання відповідно до пріоритетності перспективної інвестиції;

провести детальний опис процедур та умов продажу та / або оренди ділянок і майна;

розробити типові зразки регуляторних актів та правовстановлюючих документів;

призначити у складі виконавчого комітету сільської ради спеціаліста, який досконало володітиме інформацією щодо продажу та / або оренди ділянок і майна, зможе надавати консультаційну допомогу потенційному інвестору (супровід інвестора).

 

 Результат: прозорі, зрозумілі і максимально спрощені процедури продажу та / або оренди ділянок і майна.

Індикатори виконання: кількість спрощених процедур, кількість підприємств, що почали (або закінчили етап) створення нових виробництв, розширення або модернізацію у зв’язку з новими можливостями.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: керівники відділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, відділу з питань земельних ресурсів та комунальної власності і охорони природного середовища, Центру надання адміністративних послуг

 Співпраця: сільський голова, сільська рада, структурні підрозділи сільської ради, спеціалізовані установи та підприємства.

 Термін виконання (початок та кінець): 4 кв. 2017 - 4 кв. 2018 р.

 

Завдання А.1.3. Створення індустріального парку.

 

На базі ресурсів громади (земельна ділянка, приміщення комунальної власності) за допомогою залучених інвестицій планується створення індустріального парку з необхідною інженерною, інформаційною та соціальною інфраструктурою, придатного для розміщення певної кількості підприємств.

 Результат: індустріальний парк з розвиненою інфраструктурою, придатний для розміщення певної кількості підприємств.

 Індикатори виконання: кількість підприємств, які працюють на території індустріального парку.

 Відповідальний: сільський голова

 Виконавці:  керівник     відділу    містобудування,      соціально-економічного     розвитку      та інвестицій, архітектор, землевпорядник

 Співпраця: сільський голова, сільська рада, структурні підрозділи сільської ради, спеціалізовані установи та підприємства, інвестори, обласна рада та обласна адміністрація.

 Термін виконання (початок та кінець): 2020-2025 рр.

 

Операційна ціль А.2. Покращення можливостей для розвитку бізнесу.

 

Для збалансованого економічного розвитку громади потрібна підтримка малого, середнього та великого бізнесу, зокрема у проведенні маркетингових досліджень щодо визначення потреб мешканців у послугах та товарах, у навчанні основ підприємницької діяльності для жителів громади та стимулюванні чинних підприємств до залучення додаткових коштів на розвиток та модернізацію, залучення великого бізнесу до підтримки бізнес-ідей мешканців громади.

 Індикатори виконання: кількість новостворених підприємств; кількість запропонованих ними робочих місць; рівень середньої заробітної плати на новостворених та модернізованих підприємствах.

 

Завдання А.2.1. Організація навчання основ підприємницької діяльності для мешканців громади з залученням професійних тренерів.

 

В процесі розвитку підприємницької діяльності заплановано організація навчання основ підприємницької діяльності та маркетингових засобів розвитку підприємництва на території громади, подача інформації про самостійну підприємницьку діяльність як перспективну форму професійної самореалізації, формування навичок ведення бізнесу, створення системи навчання підприємців-початківців основ бізнесу та регулярне консультування з розробки бізнес-планів та розробки концепції бізнесу, маркетингу тощо.

Заступник сільського голови разом з фахівцями ініціює та організовує (на підставі маркетингової інформації для підприємців): регулярні періодичні навчальні курси з основ підприємницької діяльності та системного консультування зі створення бізнесу.

 Результат: періодичні (4 рази на рік) навчальні курси з основ підприємницької діяльності та система постійного консультування представників бізнесу.

Індикатори виконання: кількість мешканців громади, які пройшли навчання та отримали консультаційну підтримку.

 Відповідальний: заступник сільського голови.      

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій.

 Співпраця: населення та приватні підприємці, експерти, асоціації органів місцевого самоврядування, обласна рада, ОДА.

 Термін виконання (початок та кінець): 2018-2025 рр.

 

Завдання А.2.2. Проведення маркетингових досліджень щодо визначення потреб мешканців у товарах та послугах.

 

Маркетингові дослідження для підприємців щодо потреб громади у товарах та послугах, оприлюднення результатів.

Заступник сільського голови разом з фахівцями ініціює та організовує:

створення системи досліджень потреб мешканців у певних товарах та послугах, які можуть надавати місцеві підприємці громадянам;

обробку матеріалів дослідження та надання маркетингової інформації для вже існуючих підприємців та потенційних підприємців;

визначення особливо важливих для громади товарів (послуг) та сприяння проектам соціального підприємництва.

 Результат: визначено потреби мешканців громади у відповідних товарах та послугах, підготовлено пропозиції для потенційних та існуючих підприємців для організації (розвитку) їхнього бізнесу.

 Індикатори виконання: кількість проведених досліджень, кількість мешканців, які взяли участь у дослідженнях, кількість нових видів економічної діяльності на території громади.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій.

 Співпраця: населення та приватні підприємці.

 Термін виконання (початок та кінець): постійно впродовж дії стратегії розвитку ОТГ.

 

Завдання А.2.3. Стимулювання та підтримка чинних підприємств в частині залучення додаткових коштів та ресурсів для їх розвитку і модернізації із державного бюджету, комерційних структур, міжнародних фондів.

 

Сільський голова та його заступники ініціюють та сприяють залученню додаткових коштів та ресурсів для розвитку та модернізації місцевих підприємств із державного бюджету, комерційних структур, міжнародних фондів.

 Результат: модернізовано та розширено ряд місцевих підприємств, на яких створено нові робочі місця.

 Індикатори виконання: сума коштів, залучених для модернізації, розвитку та розширення місцевих підприємств, кількість створених робочих місць на модернізованих підприємствах, середня заробітна плата на цих підприємствах.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій.

 Співпраця: комерційні структури, міжнародні фонди, державні підприємства, місцеві підприємці.

 Термін виконання (початок та кінець): постійно впродовж дії стратегії розвитку ОТГ.

 

 

 Завдання А.2.4. Ознайомлення з іноземним досвідом ведення бізнесу, обмін досвідом.

 

Сільський голова та його заступники сприяють налагодженню партнерських відносин з громадами інших країн, ініціюють обмін делегаціями з метою перейняття досвіду щодо ведення бізнесу.

 Результат: зростання кількості місцевих підприємств, розширення чинних підприємств.

Індикатори виконання: кількість навчальних візитів, кількість заходів з обміну досвідом, кількість мешканців громади, які взяли участь у навчальних візитах та інших заходах з обміну досвідом.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій, керівник Центру надання адміністративних послуг.

 Співпраця: асоціації органів місцевого самоврядування, громади-побратими.

 Термін виконання (початок та кінець): 2019-2025 рр.

 

Завдання А.2.5. Залучення великого бізнесу до підтримки бізнес-ідей мешканців громади.

 

Сільський голова та його заступники сприяють налагодженню партнерських відносин із підприємствами великого бізнесу як на території громади, так і на теренах всієї Волинської області. Вони ініціюють проведення заходів зі збору бізнес-ідей мешканців громади, організовують їх обробку й систематизацію та презентують їх великому бізнесому з метою створення малих та середніх підприємств на території громади, які разом з великими створять нові кластери.

 Результат: зростання кількості місцевих                 підприємств, розширення чинних підприємств.

 Індикатори виконання: кількість заходів з залучення великого бізнесу, кількість учасників таких заходів, кількість бізнес ідей мешканців, представлених великому бізнесу, кількість ідей мешканців, які знайшли підтримку у представників великого бізнесу.

 Відповідальний: сільський голова

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій.

 Співпраця: великі підприємства, мешканці, ОДА, обласна рада.

 Термін виконання (початок та кінець): 2019-2025 рр.

 

Операційна ціль А.3. Створення позитивного іміджу Зимнівської громади.

 

Громаді необхідно сформувати позитивний імідж та створити привабливий бренд громади на основі своєї економічної унікальності та конкурентних переваг. На базі цього буде вибудовано систему маркетингу і промоції інвестиційних можливостей та продуктів громади. Це забезпечуватиме просування інформації, необхідної для інвестора на внутрішньому та зовнішньому ринках, рекламу інвестиційних ресурсів та умов для розміщення інвестицій на території громади, формування іміджу громади як території зі сприятливим інвестиційним кліматом та спроможністю влади до плідної співпраці на паритетних умовах для покращення життя мешканців.

 Індикатори виконання: кількість залучених інвесторів, сума коштів, інвестованих у місцеву економіку, кількість новостворених підприємств, кількість новостворених робочих місць на цих підприємствах.

 

 

Завдання А.3.1. Завершення розробки та затвердження символіки громади.

 

Заступник сільського голови разом з фахівцями відділу культури, ініціює та організовує системну роботу з маркетингу громади та формування бренду громади з використанням місцевих особливостей із подальшою розробкою системи візуальної ідентифікації громади (герб, прапор громади).

 Результат: створено концепцію бренду громади, який системно популяризується.

 Індикатори виконання: підвищення впізнаваності Зимнівської ОТГ на загальнодержавному рівні (кількість згадувань на інтернет-ресурсах, в соцмережах).

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: начальник гуманітарного відділу, спеціаліст гуманітарного відділу.

 Співпраця: місцеві підприємства, громадські організації, мешканці громади.

Термін виконання (початок та кінець): 2017-2018 рр.

 

Завдання А.3.2. Створення розділу з інформацією для потенційних інвесторів на сайті громади.

Заступник сільського голови разом з ІТ-спеціалістом та фахівцями відділу економіки ініціює та організовує системну роботу зі створення та наповнення сайту громади, що вже діє, достовірною та актуальною інформацією про інвестиційну привабливість громади. Розділ з інвестиційною інформацією та основні розділи сайту, які стосуються діяльності громади, будуть перекладені англійською мовою. Інформація постійно актуалізуватиметься і доповнюватиметься. Сайт активно популяризуватиметься з використанням максимальної кількості веб-ресурсів.

Результат: на сайті громади створено розділ з інформацією для потенційних інвесторів, яка перекладена англійською мовою.

Індикатори виконання: підвищення впізнаваності Зимнівської ОТГ на загальнодержавному рівні (кількість згадувань на інтернет-ресурсах), кількість відвідувачів новостворених сторінок.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: ІТ-спеціаліст, фахівці управління фінансів та бухгалтерського обліку та інших відділів виконавчого комітету сільської ради.

 Термін виконання (початок та кінець): 2017-2018 рр.

 

Завдання А.3.3. Створення ефективної системи інформування про інвестиційну привабливість громади.

Заступник сільського голови разом з фахівцями відділу економіки ініціює та організовує системну роботу з маркетингу громади, зокрема через проведення щорічних фестивалів (ярмарків) продукції місцевих виробників, конкурсів, створення промоційних продуктів (буклети, презентації, диски, відеоролики тощо), участі представників ОТГ у різноманітних інвестиційно-економічних заходах (конференціях, з’їздах, круглих столах, форумах тощо), роботу в соцмережах.

Результат: створено ефективну систему інформування про інвестиційну привабливість громади.

Індикатори виконання: підвищення впізнаваності Зимнівської ОТГ на загальнодержавному рівні, кількість згадувань на інтернет-ресурсах, сума інвестованих в місцеву економіку коштів, кількість підприємств, створених на території громади.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник управління фінансів та бухгалтерського обліку, спеціаліст гуманітарного відділу, ІТ-спеціаліст.

Співпраця: ЗМІ (місцева газета, інтернет-видання, місцеве телебачення).

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2020 рр.

 

Завдання А.3.4. Збір та популяризація кращих практик співпраці громади і бізнесу.

Заступник сільського голови разом з фахівцями відділу економіки, ініціює та організовує системну роботу зі збору, аналізу та систематизації вдалих прикладів співпраці між місцевим бізнесом та громадою. Зібрана інформація обробляється та популяризується через сайт громади, її партнерів, ОДА, асоціацій органів місцевого самоврядування, соцмережі, місцеву пресу (наприклад, матеріали про співпрацю), через різноманітну друковану продукцію (буклети, брошури), яку поширюватимуть під час заходів на території громади.

Результат: створено збірку кращих практик співпраці громади та бізнесу.

Індикатори виконання: підвищення впізнаваності Зимнівської ОТГ на загальнодержавному рівні, кількість матеріалів у друкованих ЗМІ та на веб-ресурсах, кількість згадувань Зимнівської ОТГ на інтернет-ресурсах та у соцмережах, кількість зібраних та популяризованих кращих практик співпраці громади та бізнесу.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст управління фінансів та бухгалтерського обліку, спеціаліст гуманітарного відділу, ІТ-спеціаліст.

Співпраця: асоціації органів місцевого самоврядування, обласна рада, державна обласна адміністрація, громади-побратими.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2020 рр.

 

Завдання А.3.5. Створення реєстру місцевих підприємств та їх продукції, промоція на державному та міжнародному рівнях.

Заступник сільського голови разом з фахівцями відділу економіки ініціює та організовує створення реєстру місцевих підприємств та продукції, їх промоцію на державному та міжнародному рівнях, застосовуючи можливі джерела (сайт громади та інтернет-ресурси асоціацій органів місцевого самоврядування, обласної ради та адміністрації, партнерів громади, громад-побратимів за кордоном, соціальні мережі, друковану продукцію тощо). Реєстр постійно актуалізується та популяризується.

 Результат: створено реєстр місцевих підприємств та їх продукції, який постійно актуалізується та популяризується, проводиться активна промоція на державному та міжнародному рівнях.

 Показник виконання: підвищення впізнаваності Зимнівської ОТГ на рівні країни, кількість матеріалів в друкованих ЗМІ та на веб-ресурсах, кількість згадувань Зимнівської ОТГ на інтернет-ресурсах та у соцмережах, зростання прибутків місцевих підприємств, новостворені робочі місця на цих підприємствах.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст управління фінансів та бухгалтерського обліку, спеціаліст гуманітарного відділу, ІТ-спеціаліст.

 Співпраця: асоціації органів місцевого самоврядування, обласна рада, державна обласна адміністрація, громади-побратими.

 Термін виконання (початок та кінець): 2018-2020 роки.

 

 

 

Стратегічна ціль В. СТВОРЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ.

 

Ця стратегічна ціль складається з ряду таких завдань: розвиток дорожньої інфраструктури, удосконалення системи водопостачання й водовідведення та системи електропостачання, покращення матеріально-технічної бази комунального господарства, удосконалення інфраструктури і матеріальної бази у сферах освіти та медицини, вдосконалення системи управління ТПВ, розвиток інфраструктури для корисного дозвілля мешканців.

Виконання цих завдань забезпечить досягнення бажаного результату у майбутньому. Громадяни мають намір побудувати громаду щасливих, відповідальних, ініціативних людей, а також прагнуть вдосконалити якість доріг та  розвинути інфраструктуру. 

Для цього потрібно вирішити ряд проблем, що були визначені робочою групою: погана якість доріг, недосконала матеріально-технічна база комунального господарства, зношеність мереж водопостачання й водовідведення та мереж електропостачання, недостатня кількість спортивно-оздоровчих об’єктів, виникнення стихійних сміттєзвалищ, неналежний стан сільських шкіл та недосконала матеріально-технічна база, відсутність амбулаторії, проблема діяльності служб безпеки (зокрема пожежної) та інших.

Для вирішення цих проблем потрібно залучити такі джерела ресурсів: бюджети різних рівнів, фонди спільного фінансування, Державного Фонду регіонального розвитку тощо; участь інвесторів, а також застосування у проектах розвитку житлово-комунального господарства механізму державно-приватного партнерства.

Індикатор виконання: кількість мешканців громади, задоволених станом інфраструктури (джерело – опитування мешканців).

 

 

Результати SWOT-аналізу за Стратегічною ціллю В.

Сильні сторони S (внутрішні)

Слабкі сторони W (внутрішні)

Транспортне сполучення з містами Володимир-Волинський та Луцьк.

Високий рівень початкової та середньої освіти.

Наявність полігону ТПВ.

Бюджетна підтримка об’єднаної громади.

Хороший стан дорожнього покриття між територією громади та Володимир-Волинським і Луцьком.

Наявність приміщень для державних органів, установ для здійснення повноважень щодо правоохоронної діяльності реєстрації актів цивільного стану та майнових прав, соціального захисту, пожежної безпеки.

Наявність водойми (р. Луга).

Вигідне географічне розташування.

Відновлення вуличного освітлення, частковий ремонт доріг, налагодження транспортного сполучення, вивіз сміття.

10.Близькість із кордоном Польщі.

Погана якість сільських доріг.

Недосконала матеріально-технічна база комунального господарства.

Зношеність мереж водопостачання та водовідведення.

Зношеність мереж електропостачання.

Відсутність (недостатня кількість) спортивно-оздоровчих об’єктів.

Виникнення стихійних сміттєзвалищ.

Неналежний стан сільських шкіл та недосконала матеріально-технічна база шкіл.

Відсутність амбулаторії.

Відсутність техніки для нейтралізації пожеж.

Проблема безпеки (швидка допомога, служба МНС, поліція).

Відсутність облаштованих місць для відпочинку на річках.

Недостатня кількість місць для культурного відпочинку мешканців громади.

 

Можливості O (зовнішні)

Загрози T (зовнішні)

Отримання коштів з державних програм розвитку комунального господарства.

Діяльність в Україні проектів міжнародної технічної підтримки.

Використання досвіду Польщі для вирішення проблем.

Зниження рівня життя.

Недосконала податкова політика держави.

Міграція робочої сили.

Недосконалість законів.

Продовження або замороження військового конфлікту на сході України.

Корупція.

Призупинення реформ.

 

 

 

SWOT-матриця порівняння сильних сторін та зовнішніх можливостей відносно громади за Стратегічною ціллю В. Створення комфортних умов для проживання мешканців громади.

Сильні сторони S (внутрішні)

 

Підсилюють

Можливості O (зовнішні)

Транспортне сполучення з містами Володимир-Волинський та Луцьк.

Високий рівень початкової та середньої освіти.

Наявність полігону ТПВ.

Бюджетна підтримка об’єднаної громади.

Хороший стан дорожнього покриття між територією громади та Володимир-Волинським і Луцьком.

Наявність приміщень для державних органів, установ для здійснення повноважень щодо правоохоронної діяльності реєстрації актів цивільного стану та майнових прав, соціального захисту, пожежної безпеки.

Наявність водойми (р. Луга).

Вигідне географічне розташування.

Відновлення вуличного освітлення, частковий ремонт доріг, налагодження транспортного сполучення, вивіз сміття.

Близькість із кордоном Польщі.

 

 

Отримання коштів з державних програм розвитку комунального господарства.

Діяльність в Україні проектів міжнародної технічної підтримки.

Використання досвіду Польщі для вирішення проблем

 

 

 

Схема Стратегічної цілі В. Створення комфортних умов для проживання мешканців громади

 

Операційна ціль В.1.

Розвиток дорожньої

інфраструктури

Операційна ціль В.2.

Удосконалення системи водопостачання та водовідведення та системи електропоста

чання.

Операційна ціль В.3. Покращення матеріально-

технічної бази комунального господарства.

Операційна ціль В.4.

Удосконалення

інфраструктури та матеріальної бази у сферах освіти та медицини.

Операційна ціль В.5. Вдосконалення  системи управління ТПВ.

Операційна ціль В.6. Розвиток інфраструктури для корисного дозвілля

мешканців.

В.1.1.

Аналіз стану доріг, визначення

пріоритетності для проведення їх ремонту.

В.2.1.

Аналіз системи водопостачання і водовідведення.

Визначення черговості для заміни мереж та

обладнання.

В.3.1.

Інвентаризація матеріально- технічної бази комунального господарства.

Визначення

пріоритетів для її оновлення.

В.4.1.

Будівництво амбулаторії.

В.5.1.

Закупівля техніки для збору та утилізації ТПВ.

В.6.1.

Встановлення дитячих майданчиків.

В.1.2.

Ремонт доріг.

В.2.2.

Заміна застарілих і зношених мереж та обладнання системи водопостачання та водовідведення.

В.3.2.

Закупівля нового обладнання та техніки згідно з визначеними

пріоритетами.

В.4.2.

Капітальний ремонт ФАПів.

В.5.2.

Проведення інформаційноїкампанії серед мешканців щодо відповідального поводження з ТПВ.

В.6.2.

Будівництво стадіону.

В.1.3.

Облаштування пішохідних та велодоріжок.

В.2.3.

Забезпечення належного електропостаання через співпрацю з відповідним  комунальним підприємством (Обленерго).

В.3.3.

Створення умов для самоокупності комунального господарства.

В.4.3.

Закупівля техніки та обладнання для амбулаторії.

 

В.6.3.

Будівництво спортивних майданчиків.

 

 

 

В.4.4.

Капітальний ремонт шкіл.

 

В.6.4.

Облаштуваннязон відпочинку біля водойм.

 

 

В.4.5.

Закупівля

шкільного автобуса.

 

В.4.6.

Закупівля обладнання для спеціалізован их кабінетів

шкіл.

 

 

 

Операційна ціль В.1. Розвиток дорожньої інфраструктури.

Виконання даної операційної цілі передбачає поступове здійснення капітального ремонту доріг, що дозволить вирішити одну з найважливіших проблем громади: налагодження належного рівня комунікації між всіма її населеними пунктами. Вирішення цієї проблеми позитивно вплине на економічний і інвестиційний клімат громади. Першочергово потребують ремонту ділянки доріг, які пов’язані з функціонуванням основних соціально-економічних об’єктів громади: опорні школи, заклади культури, полігон ТПВ тощо. Особливо важливим є автомобільне сполучення з головною садибою. Необхідно забезпечити безпеку мешканців у системі дорожнього руху. Цьому сприятимуть завдання, які передбачають облаштування пішохідних та велодоріжок на території громади.

Для виконання операційної цілі планується використовувати бюджетні кошти, субвенції з державного бюджету та кошти інвесторів.

Індикатори виконання: задоволеність населення станом дорожньої інфраструктури, кількість кілометрів відремонтованих доріг.

 

Завдання В.1.1. Аналіз стану доріг, визначення, пріоритетності для проведення їх ремонту.

Заступник сільського голови та начальник відділу житлово-комунального господарства створюють перелік об’єктів, які будуть відремонтовані протягом першого трирічного етапу виконання Стратегії.

Результат: створено перелік об’єктів, які будуть відремонтовані протягом першого етапу виконання Стратегії.

Індикатор виконання: кількість об’єктів для ремонту, загальна площа об’єктів для ремонту км.кв.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, приватні підприємства, райавтодор.

Термін виконання: 4 кв. 2017–1 кв. 2018 року.

 

Завдання В.1.2. Ремонт доріг.

Після затвердження переліку першочергових для ремонту об’єктів, сільський голова ініціює виготовлення та належне оформлення кошторисної документації на проведення капітального ремонту інфраструктурних об’єктів. Начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту організує тендери на виконання робіт та здійснює контроль їх проведення.

Результат: комунальні дороги у належному стані.

Індикатор виконання: площа відновлених доріг (кв.м.).

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку     та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, приватні підприємства, служба автомобільних доріг.

Термін виконання першого етапу: 2018-2020 роки.

 

Завдання В.1.3. Облаштування пішохідних і велодоріжок.

Концепція оптимізації дорожнього руху має обов’язково враховувати аспекти безпеки для мешканців громади, особливо для дітей. Саме для цього необхідно створити систему пішохідних доріжок, які дозволять мешканцям комфортно та безпечно пересуватися по території своїх сіл.

Чимало мешканців громади використовують велосипеди. Тому нагальним є питання облаштування велодоріжок, завдяки чому будуть забезпечені комфортні та безпечні умови як для мешканців, які пересуваються за допомогою велосипеда, так і для пішоходів. Заступник сільського голови та начальник відділу житлово-комунального господарства створюють перелік об’єктів, які будуть відремонтовані протягом першого трирічного етапу виконання Стратегії. Начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту організує тендери на виконання робіт та здійснює контроль їх проведення.

 Результат: пішохідні доріжки у належному стан, створено систему велодоріжок у громаді.

 Індикатор виконання: площа відновлених пішохідних доріжок (кв.м.), площа прокладених велодоріжок (кв. км).

 Відповідальний: сільський голова, начальник відділу житлово-комунального господарства.

 Виконавці: підрядник, відділ житлово-комунального господарства.

 Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, приватні підприємства.

 Термін виконання першого етапу: 2018-2020 рр.

 

Операційна ціль В.2. Удосконалення системи водопостачання й водовідведення та системи електропостачання.

Для забезпечення належної якості послуг з водопостачання та водовідведення, забезпечення населення питною водою та створення запасів технічної води планується здійснення поетапної реконструкції мереж водопостачання та водовідведення, реконструкції очисних споруд, будівництво нових та очистку чинних артезіанських свердловин. Для виконання завдань планується залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку, коштів бюджетів різних рівнів, зовнішніх та внутрішніх інвесторів. Окрема проблема – зношеність мереж. Їхній ремонт не відноситься до безпосередніх повноважень органу місцевого самоврядування громади, але оскільки ця проблема загрожує не тільки зниженню якості послуг з електропостачання, а й життю та здоров’ю мешканців, орган місцевого самоврядування може ініціювати заміну мереж та обладнання і зобов’язати Обленерго забезпечити належний стан електромереж.

 Індикатори виконання: відсоток забезпечення потреб питної та технічної води, відсоток реконструйованих мереж водопостачання, водовідведення та електропостачання, зменшення кількості аварійних ситуацій на мережах електропостачання, водопостачання та водовідведення.

 

Завдання В.2.1. Аналіз системи водопостачання та водовідведення. Визначення черговості для заміни мереж та обладнання.

Заступник сільського голови та начальник відділу житлово-комунального господарства створюють перелік об’єктів, які будуть відремонтовані протягом першого трирічного етапу виконання Стратегії.

 Результат: створено перелік об’єктів, які будуть відремонтовані протягом першого етапу виконання Стратегії.

 Індикатор виконання: кількість об’єктів для ремонту, загальна протяжність мереж для ремонту (км. кв).

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

 Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, комунальне підприємство.

 Термін виконання: 4 кв. 2017–1 кв. 2018 рр.

 

Завдання В.2.2. Заміна застарілих і зношених мереж та обладнання системи водопостачання та водовідведення.

 

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови розробляє та подає у відповідні інстанції інфраструктурні проекти. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Сільський голова ініціює розробку проектно-кошторисної документації. Начальник відділу житлово-комунального господарства організовує проведення робіт та контролює їх виконання.

Результат: покращення водопостачання та водовідведення для населення та підприємств громади, зменшення екологічного впливу очисних споруд на довкілля.

Індикатори виконання: відсоток реконструйованих мереж; якість питної води; якість очистки продуктів водовідведення.

Відповідальний: сільський голова, заступник сільського голови.

Виконавці: комунальне підприємство.

Співпраця: приватні підприємства.

Термін виконання: 2018-2020 рр.

 

Завдання В.2.3. Забезпечення належного електропостачання через співпрацю з відповідним комунальним підприємством.

 

Ремонт електромереж не відноситься до безпосередніх повноважень органів місцевого самоврядування громади, але оскільки ця проблема загрожує не тільки зниженню якості послуг з електропостачання, а й життю та здоров’ю мешканців, орган місцевого самоврядування може ініціювати проведення аналізу та заміну мереж і обладнання (ПрАТ "Волиньобленерго"), щоб забезпечити належний стан електромереж. Сільський голова ініціює налагодження співпраці з ТзОВ "Сільгоспенерго" щодо забезпечення ним належного стану мереж та обладнання електропостачання з використанням сучасних технологій (прокладання кабелів під землею). Встановлюється та узгоджується з комунальним підприємством черговість здійснення ремонтних робіт, мережі та обладнання замінюються згідно з визначеними пріоритетами.

Результат: покращання електропостачання для населення та підприємств громади.

Індикатор виконання: відсоток реконструйованих мереж.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: ТзОВ "Сільгоспенерго"

Співпраця: відділи виконавчого комітету сільської ради.

Термін виконання: 2018-2027 рр.

 

Операційна ціль В.3. Покращення матеріально-технічної бази комунального господарства.

 

Створення сучасної матеріально-технічної бази комунального господарства – одне із головних завдань, виконання яких вирішить певні проблеми мешканців щодо комфортного проживання на території громади. Ця операційна ціль передбачає інвентаризацію матеріально-технічної бази комунального господарства, визначення пріоритетів для її оновлення, закупівлю нового обладнання та техніки згідно з визначеними пріоритетами. Одним із завдань є створення умов для самоокупності комунального господарства. Фінансування для виконання цих завдань передбачено з місцевого бюджету, ДФРР, спонсорських та грантових коштів.

Індикатори виконання: оцінка послуг ЖКГ мешканців громади (через опитування), зменшення кількості аварійних ситуацій у сфері ЖКГ.

 

Завдання В.3.1. Інвентаризація матеріально-технічної бази комунального господарства. Визначення пріоритетів для її оновлення.

 

Заступник сільського голови та начальник відділу житлово-комунального господарства ініціюють проведення інвентаризації матеріально-технічної бази комунального господарства та визначення першочергових потреб у її оновленні, створення планових графіків проведення ТО та поточного ремонту.

Результат: проведено інвентаризацію матеріально-технічної бази комунального господарства, створено перелік першочергових потреб в її оновленні та планові графіки проведення ТО та поточного ремонту.

Індикатор виконання: перелік обладнання та технічних засобів, необхідних для оновлення матеріально-технічної бази комунального господарства.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник відділу житлово-комунального господарства, комунальні підприємства громади.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, комунальні підприємства.

Термін виконання: 4 кв. 2017–1 кв. 2018 рр.

 

Завдання В.3.2. Закупівля нового обладнання та техніки для комунального господарства згідно з визначеними пріоритетами.

 

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови ініціює розробку та подання у відповідні інстанції інфраструктурних проектів. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Начальник відділу житлово-комунального господарства організовує проведення закупівлі обладнання та техніки і контролює їх виконання.

Результат: відновлено (або  частково відновлено) матеріально-технічну базу комунального господарства.

Індикатор виконання: кількість закупленої техніки.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку     та інвестицій, землевпорядник, архітектор, комунальні підприємства громади.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, комунальні підприємства, міжнародні програми. Фінансування (орієнтовні джерела та суми): місцевий бюджет, кошти ДФРР, кошти спонсорів, грантові кошти.

Термін виконання: 2018 – 2025 рр.

 

Завдання В.3.3. Створення умов для самоокупності комунального господарства.

 

Сільський голова, заступник сільського голови та начальник відділу житлово-комунального господарства ініціюють проведення спільних нарад з представниками комунальних підприємств для пошуку шляхів для створення умов для самоокупності комунального господарства.

Результат: створено умови для самоокупності комунального господарства.

Індикатор виконання: сума коштів, які отримали комунальні підприємства за свої послуги, крім коштів бюджету.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного         розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор, комунальні підприємства громади.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, комунальні підприємства.

Термін виконання: 2018-2020 рр.

 

Операційна ціль В.4. Удосконалення інфраструктури та матеріальної бази у сферах освіти та медицини.

Серед проблем, названих робочою групою, є проблеми у сфері освіти та медицини, а саме в їх інфраструктурному забезпеченні. Рівень початкової та середньої освіти у громаді дуже високий, але тримати цю планку неможливо без подальшого вкладання коштів у розвиток цієї сфери. Громада потребує капітального ремонту ряду шкіл, закупки обладнання для спеціалізованих кабінетів, ще одного шкільного автобуса. Інвестиції у молоде покоління, яке буде розвивати громаду в майбутньому – одне із найважливіших завдань. Удосконалення інфраструктури сфери медицини стосується якості та безпеки життя на території громади.

Індикатори виконання: кількість мешканців, задоволених рівнем надання освітніх та медичних послуг, кількість відремонтованих чи побудованих об’єктів, кількість закупленого обладнання.

 

Завдання В.4.1. Будівництво амбулаторії.

 

Однією з проблем громади є відсутність амбулаторії на території, що значно  знижує якість надання медичних послуг, рівень безпеки життя. Основним завданням лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини є проведення обстеження всіх категорій населення, які проживають у Зимнівській громаді, після проходження якого призначають основні лікувально-оздоровчі заходи, індивідуальні програми профілактики захворювань, здійснюють моніторинг стану здоров’я кожного. При потребі хворих направляють для надання допомоги вторинного рівня. Ефективне виконання цих завдань неможливе без належного приміщення амбулаторії та створення в ньому відповідних санітарно-гігієнічних умов.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови ініціює розробку та подання у відповідні інстанції інфраструктурних проектів. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Начальник гуманітарного відділу організовує процес будівельних (ремонтних) робіт.

Результат: побудовано (добудовано, відремонтовано) амбулаторію загальної практики сімейної медицини на території громади.

Індикатор виконання: наявність амбулаторії, кількість мешканців, які в ній обслуговуються.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: гуманітарний відділ сільської ради, підрядні організації.

Співпраця: гуманітарний відділ сільської ради; виконавчий комітет сільської ради; благодійні організації, ОДА, обласна рада.

Термін виконання: 2018 рік.

 

Завдання В.4.2. Капітальний ремонт ФАПів.

 

На території громади знаходиться 15 фельдшерсько-акушерських пунктів, які забезпечують надання первинної медичної допомоги для мешканців. Більшість з цих об’єктів потребують проведення капітальних ремонтів, що створить належні умови для роботи медичних працівників та для надання ними якісних послуг.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови ініціює розробку та подання у відповідні інстанції інфраструктурних проектів. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Начальник гуманітарного відділу організовує процес ремонтних робіт об’єктів після визначення пріоритетності.

Результат: ФАПи відремонтовано, в них створено належні умови для роботи лікарів та медичного персоналу і для надання ними якісних медичних послуг населенню.

Індикатор виконання: кількість відремонтованих ФАПів, кількість мешканців, які звертаються за допомогою до ФАПів, суми коштів, витрачених на ремонт ФАПів.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник гуманітарного відділу, підрядні організації.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, ОДА, обласна рада.

Термін виконання: 2018-2022 рр.

 

Завдання В.4.3. Закупівля техніки та обладнання для амбулаторії.

 

Основним завданням амбулаторії загальної практики сімейної медицини є проведення обстеження всіх категорій населення, після якого призначають основні лікувально-оздоровчі заходи, індивідуальні програми профілактики захворювань, здійснюють моніторинг стану здоров’я кожного. При потребі хворих направляють для надання допомоги вторинного рівня. Ефективне виконання цих завдань неможливе без створення належних санітарно- гігієнічних умов та оснащення закладу необхідним медичним обладнанням.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови ініціює розробку та подання у відповідні інстанції інфраструктурних проектів. Разом з представниками медичної сфери складається перелік необхідного для роботи амбулаторії обладнання. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Головний лікар ТМО організовує процес закупівлі медичного обладнання.

Результат: амбулаторію загальної практики сімейної медицини забезпечено необхідним медичним обладнанням, створено належні умови для праці лікарів і обслуговуючого персоналу та відповідних умов для лікування жителів громади.

Індикатори виконання: кількість закупленого обладнання, сума коштів, витрачених на закупівлю обладнання, кількість пацієнтів, які обслуговуються в новій амбулаторії.

Відповідальний: Начальник гуманітарного відділу.

Виконавці: головний лікар ТМО.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, ОДА, обласна рада.

Термін виконання: 2018 р.

 

Завдання В.4.4. Капітальний ремонт шкіл.

 

Якість надання освітніх послуг у громаді є дуже високою. На це вказують як члени робочої групи, так і самі мешканці під час проведення опитування. Матеріально-технічна база та інфраструктура для надання таких послуг є достатньою, але існують нагальні потреби в капітальному ремонті навчальних закладів, наприклад, таких як капітальний ремонт даху школи-ліцею в селі Зимному.

Начальник гуманітарного відділу разом з директорами шкіл визначають перелік необхідних ремонтних робіт, визначають пріоритетність їх проведення.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови, начальник гуманітарного відділу, директори шкіл ініціюють та подають у відповідні інстанції інфраструктурні проекти. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Директори шкіл організовують процес ремонтних робіт за допомогою підрядних організацій.

Результат: забезпечено належні умови для навчання та перебування учнів в школах громади, а також створено умови для енергозбереження та захисту від руйнування приміщень.

Індикатори виконання: сума коштів, витрачена на ремонт будівель, зменшення витрат на оплату енергоносіїв, площа відремонтованих будівель.

Відповідальний: начальник гуманітарного відділу.

Виконавці: начальник гуманітарного відділу, директори шкіл.

Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, ОДА, обласна рада.

Термін виконання: 2018-2025 рр.

 

Завдання В.4.5. Закупівля шкільного автобуса.

 

Є необхідність у придбанні ще одного шкільного автобуса, щоб забезпечити довіз учнів та педагогічних працівників із оптимізованих шкіл в опорні заклади, для покращення якості освіти.

Заступник сільського голови (начальник гуманітарного відділу) організовує та проводить процедуру закупівлі автобуса.

Результати: поповнено та оновлено автопарк шкільних автобусів, покращено якість надання послуг з перевезення та якість освіти, забезпечено повноцінне виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та, відповідно надання учням громади якісних освітніх послуг.

 Індикатори виконання: шкільний автобус, кількість учнів, які ним перевозяться.

 Відповідальний: начальник гуманітарного відділу.

 Виконавці: начальник гуманітарного відділу, директори шкіл.

 Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, ОДА, обласна рада.

 Термін виконання: 2018-2019 рр.

 

Завдання 4.6. Закупівля обладнання для спеціалізованих кабінетів шкіл

 

 

Для підвищення якості надання освітніх послуг мешканцям громади і для підвищення

 

якості освіти є необхідність придбання додаткового обладнання для спеціалізованих кабінетів шкіл (географії, хімії, фізики тощо).

Начальник гуманітарного відділу разом із директорами шкіл визначають перелік необхідного обладнання, визначають пріоритетність його закупівлі.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови, начальник гуманітарного відділу, директори шкіл ініціюють та подають у відповідні інстанції інфраструктурні проекти. З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Директори шкіл організовують процес придбання обладнання.

 Індикатори виконання: сума коштів, витрачена на закупівлю обладнання, кількість спеціалізованих класів, для яких придбано обладнання, кількість учнів, які займаються в класах, середній бал ЗНО в порівнянні з попередніми періодами, середній бал з відповідних предметів, для оснащення кабінетів для яких придбано обладнання.

 Відповідальний: начальник гуманітарного відділу.

 Виконавці: начальник гуманітарного відділу, директори шкіл.

 Співпраця: виконавчий комітет сільської ради, ОДА, обласна рада.

 Термін виконання: 2018-2020 рр.

 

Операційна ціль В.5. Вдосконалення системи управління ТПВ.

Відсутність комплексного підходу в галузі поводження з побутовими відходами у населених пунктах об’єднаної громади призвела до зростання числа стихійних сміттєзвалищ. Системними рішеннями у цій сфері має бути оптимізація системи збирання та вивезення ТПВ, а саме: закупівля додаткової техніки для збору ТПВ та запровадження системи роздільного збирання ТПВ у громаді.

Одна із проблем – несвідоме поводження мешканців громади з ТПВ і створення ними стихійних сміттєзвалищ у своїх селах. Тому одним із завдань визначено проведення інформаційної кампанії серед мешканців щодо поводження з ТПВ, а саме: виховна робота у школах та садочках, роз’яснювальна робота серед дорослих мешканців громади, введення системи штрафів за створення несанкціонованих сміттєзвалищ тощо.

 Індикатори виконання: належний стан санітарної очистки та благоустрою населених пунктів громади, рівень задоволеності мешканців, кількість стихійних сміттєзвалищ у порівнянні з попереднім періодом, кількість угод з домогосподарствами на вивезення ТПВ.

 

 

Завдання В.5.1. Закупівля техніки для збору та утилізації ТПВ.

Заступник сільського голови разом з архітектором забезпечують діяльність із запровадження роздільного збирання ТПВ на території громади (на спеціально побудованих майданчиках з використанням достатньої кількості євроконтейнерів) та збут відсортованої сировини на переробні підприємства області.

Для цього на першому етапі визначається перелік необхідних технічних засобів, на другому етапі відбувається їх закупівля.

З метою залучення коштів на виконання завдань заступник сільського голови, начальник відділу житлово-комунального господарства (начальник архітектурного відділу) ініціюють та подають у відповідні інстанції інфраструктурні проекти.

З бюджету громади виділяються кошти на співфінансування проектів. Начальник відділу житлово-комунального господарства (начальник архітектурного відділу) організовує процес придбання такого обладнання.

 Результати: закуплено необхідну техніку для збору та утилізації ТПВ, забезпечено належний стан системи збирання та вивезення ТПВ, зменшено екологічне навантаження на навколишнє середовище, забезпечено збір твердих побутових відходів.

 Індикатори виконання: належний санітарний стан території населених пунктів, кількість несанкціонованих сміттєзвалищ в порівнянні з попереднім періодом, кількість абонентів на вивезення ТПВ.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, начальник архітектурного відділу.

Співпраця: приватні підприємства.

Термін виконання (початок та кінець): 2019-2021 рр.

 

Завдання В.5.2. Проведення інформаційної кампанії серед мешканців щодо відповідального поводження з ТПВ.

 

Проведення кампанії, спрямованої на підвищення культури поводження з твердими побутовими відходами, складання договорів на вивезення ТПВ з домогосподарствами – важлие завдання, без якого неможливо досягти операційної цілі – вдосконалити систему управління ТПВ. Недостатньо забезпечити наявність необхідної техніки для вивезення сміття та встановити контейнери, варто ще й сформувати у мешканців громади дбайливе ставлення до екологічного стану довкілля та раціонального поводження з твердими побутовими відходами. Для зміни нинішньої ситуації необхідно докорінно змінити свідомість громадян по відношенню до поводження з побутовими відходами, зокрема вести боротьбу з несанкціонованими звалищами, захаращенням лісосмуг впроваджуючи систему євро контейнерів.

Для цього заступник сільського голови разом зі спеціалістами (спеціаліст по зв’язках з громадськістю) розробляють систему заходів для проведення агітації та роз’яснювальної роботи серед мешканців громади. Заходи, зокрема, включають виготовлення та встановлення стендів наглядної агітації щодо впровадження роздільного збирання відходів; запровадження в загальноосвітніх навчальних закладах екологічного всеобучу та інші. Для цієї роботи доцільно залучати місцевих активістів та громадські організації.

 Результат: діє система роздільного збирання ТПВ, забезпечено належний стан території населених пунктів, зменшено екологічне навантаження на навколишнє середовище, забезпечено збір твердих побутових відходів.

 Індикатор виконання: частка ТПВ відсортованого в результаті роздільного збирання, належний санітарний стан території населених пунктів, зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ в порівнянні з попереднім періодом, кількість абонентів на вивезення ТПВ.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу

 Співпраця: школи, дитячі садочки, приватні підприємства, громадські організації, мешканці.

 Термін виконання (початок та кінець): 2018-2022 рр.

 

Операційна ціль В.6. Розвиток інфраструктури для здорового та змістовного дозвілля мешканців.

 

Проблема недостатньої кількості території для культурного відпочинку та занять спортом визначилась мешканцями громади під час опитування. Це підтверджено і аналізом проблем, проведеним робочою групою зі Стратегії розвитку.

 Тому окрему операційну ціль присвячено створенню системи інфраструктури для дозвілля мешканців. Сюди увійшли завдань, які стосуються розширення спортивної інфраструктури та облаштування зон відпочинку біля водойм.

 Індикатори досягнення: кількість мешканців, задоволених інфраструктурою для дозвілля, кількість об’єктів, побудованих (відремонтованих).

 

Завдання В.6.1. Встановлення дитячих майданчиків.

 

На території громади недостатньо дитячих майданчиків.

Заступник сільського голови з начальником відділу житлово-комунального господарства визначають пріоритетність встановлення таких об’єктів на території громади. Виділяються кошти з бюджету. Начальник відділу житлово-комунального господарства організовує і проводить закупівлю і встановлення майданчиків.

Результат: на території громади достатню кількість дитячих майданчиків, які забезпечують дозвілля та розвиток дітей.

 Індикатор виконання: кількість майданчиків.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: начальниквідділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

 Співпраця: приватні підприємства.

 Термін виконання (початок та кінець): 2018-2022 рр.

 

Завдання В.6.2. Будівництво стадіону.

 

Для більшості населення громади, в першу чергу для дітей і молоді, є недоступною можливість займатися спортом. В ОТГ немає достатньої кількості спортивних об’єктів, у тому числі стадіону. Проблема здорового та корисного дозвілля визнана мешканцями під час опитування як одна із найважливіших.

Для забезпечення досягнення цього завдання за ініціативи сільського голови буде розроблено проект будівництва стадіону. Заступник сільського голови (начальник відділу житлово-комунального господарства) забезпечить будівництво об’єктів стадіону та закупівлю і встановлення необхідного обладнання.

 Результати: мешканці громади можуть реалізувати своє право і мати належні умови для заняття спортом як масовим, так і професійним; сформовано потужний мотиватор/чинник якості життя в громаді для молодих людей, створено площадку для пропагування здорового способу життя, вагомою складовою якого є спорт; підвищено рівень рухової активності; створено належні матеріально-технічні умови для розвитку пріоритетних видів спорту; створено належні умови для проведення спортивних ігор і змагань в громаді.

 Індикатор виконання: кількість відвідувачів стадіону, кількість заходів, які проводяться на стадіоні.

 Відповідальний: сільський голова.

 Виконавці: начальник відділу містобудування, соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

 Співпраця: приватні підприємства.

 Термін виконання (початок та кінець): 2020-2022 рр.

 

Завдання В.6.3. Будівництво спортивних майданчиків.

 

Для більшості населення громади, в першу чергу для дітей і молоді, є недоступною можливість займатися спортом. В ОТГ немає достатньої кількості спортивних об’єктів, у тому числі спортивних майданчиків. Проблема здорового та корисного дозвілля визнана мешканцями під час опитування як одна із найважливіших.

Для забезпечення досягнення цього завдання за ініціативи сільського голови буде розроблено проект будівництва стадіону. Заступник сільського голови (начальник відділу житлово-комунального господарства) забезпечить будівництво об’єктів стадіону та закупівлю і встановлення необхідного обладнання. Заступник сільського голови (начальник відділу житлово-комунального господарства) забезпечить закупівлю і встановлення обладнання для майданчиків.

  Результати: мешканці громади можуть реалізувати своє право і мати належні умови для заняття спортом як масовим, так і професійним; сформовано потужний мотиватор/чинник якості життя в громаді для молодих людей, створено площадку для пропагування здорового способу життя, вагомою складовою якого є спорт; підвищено рівень рухової активності; створено належні матеріально-технічні умови для розвитку пріоритетних видів спорту; створено належні умови для проведення спортивних ігор і змагань в громаді.

 Індикатор виконання: кількість встановлених майданчиків, кількість відвідувачів майданчиків.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

 Співпраця: приватні підприємства.

 Термін виконання (початок та кінець): 2019-2025 рр.

 

Завдання В.6.4. Облаштування зон відпочинку біля водойм.

 

Проблема недостатньої кількості місць для проведення дозвілля мешканців громади названа і робочою групою, і мешканцями. На території громади протікає ріка Луга, а місцевість славиться красою природи, тобто у громади існує можливість для створення місць відпочинку не тільки для мешканців громади, але й для туристів «вихідного дня», які можуть приїжджати сюди з навколишніх міст. Навколо облаштованих для відпочинку місць, як правило, формується відповідна інфраструктура (харчування, розваги тощо), що відбувається переважно за участі місцевих підприємців, тому досягнення цього завдання є вагомим вкладом і в економічну складову Стратегії. Одним із завдань було визначено облаштування зон відпочинку біля водойм.

Для досягнення цього завдань заступник сільського голови разом з профільними спеціалістами визначать місця для облаштування зон відпочинку. Начальник житлово-комунального відділу забезпечить організацію закупки та встановлення необхідного обладнання та проведення інших заходів з облаштування.

 Результати: мешканці громади можуть реалізувати своє право і мати належні умови для культурного, здорового та корисного відпочинку; сформовано потужний мотиватор/чинник якості життя в громаді для її мешканців; створено базу для розвитку туристичної складової.

 Індикатори виконання: кількість облаштованих зон відпочинку, кількість мешканців (туристів), що їх відвідують.

 Відповідальний: заступник сільського голови.

 Виконавці: спеціаліст сектору соціально-економічного розвитку та інвестицій, землевпорядник, архітектор.

 Співпраця: приватні підприємства.

 Термін виконання (початок та кінець): 2019-2022 рр.

 

 

 

 

 

СТРАТЕГІЧНА ЦІЛЬ С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ ГРОМАДИ З ВИСОКИМ РІВНЕМ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ.

 

Головною метою низки завдань є сталий розвиток людських ресурсів, зокрема, створення системи патріотичного, культурного, екологічного та естетичного виховання громади.

У громади є проблеми, що пов’язані з якістю свідомості мешканців, зокрема, це низький рівень відповідальності громадян, особливо щодо благоустрою та поводження з ТПВ; відсутність конструктивного діалогу між владою, бізнесом та громадою, низький рівень знань населення щодо своїх обов’язків та прав, проблеми дозвілля молоді та інше.

Громада має стати громадою щасливих, заможних, відповідальних, ініціативних людей, затишною та комфортною, з якісними дорогами та розвиненою інфраструктурою, екологічно чистою та безпечною, що дбає про наступні покоління.

Такі умови може створити та підтримувати тільки така громада, яка є учасником процесу прийняття рішень, усвідомлює власну місію подальшого розвитку, забезпечує наступність в діяльності органів самоврядування. Для цього працездатна професійна сільська рада має створити систему комунікації з громадою та забезпечувати позитивний вплив на свідомість громадян, культурне, екологічне та естетичне виховання дорослих і дітей, створення громадських структур підтримки порядку та належного рівня безпеки в місті.

Джерелами фінансування проектів цього напряму можуть бути бюджети різних рівнів та міжнародні грантові програми.

Індикатори виконання: Задоволеність населення якістю життя та рівнем безпеки у громаді, відсоток активного населення громади, що бере активну участь у її діяльності.

 

 

Результати SWOT-аналізу за Стратегічною ціллю С.

Сильні сторони S (внутрішні)

Слабкі сторони W (внутрішні)

У громади є сайт.

Є місцевий ЗМІ (газета)

Проводяться святкування дня села, інші заходи, корисні для комунікації.

Висока якість початкової та середньої освіти, які надаються на території громади.

Вигідне географічне розташування.

Є приміщення та технічне оснащення для розміщення служб з підтримки

правопорядку.

Ініціативна, талановита та перспективна учнівська молодь.

Незадовільна демографічна ситуація (смертність переважає народжуваність).

Недостатньо гуртків та факультативів для всебічного розвитку учнівської молоді.

Низька самосвідомість, пасивність великої частини мешканців громади.

Відсутність популярного ЗМІ чи Інтернет-ресурсу.

Часткове покриття швидкісним Інтернетом.

Незадовільна робота структур, які підтримують правопорядок.

Відсутність закону про муніципальну варту.

Немає техніки для гасіння пожеж.

Виникнення стихійних сміттєзвалищ.

Відсутність центру естетичного виховання у громаді.

 

Можливості O (зовнішні)

Загрози T (зовнішні)

 Наявність зовнішніх структур, які надають гроші та консультативну підтримку в процесі децентралізації.

Розвиток громадського суспільства в країні, зокрема волонтерського руху.

Спрощення законодавчих умов діяльності неприбуткових організацій.

Робота в Україні проектів міжнародної технічної підтримки.

Бюджетна підтримка об’єднаних громад.

 Зниження рівня життя.

Недосконала податкова політика держави.

Відтік молодих спеціалістів.

Недосконалість законів.

Продовження або замороження військового конфлікту на сході України.

Корупція.

Призупинення реформ.

 

 

 

 

 

 

 

 

SWOT-матриця порівняння сильних сторін та зовнішніх можливостей відносно громади за Стратегічною ціллю С. Створення свідомої та активної громади з високим рівнем безпеки життя.

Сильні сторони S (внутрішні)

 

Підсилюють

Можливості O (зовнішні)

У громади є сайт.

Є місцевий ЗМІ (газета)

Проводяться святкування дня села, інші заходи, корисні для комунікації.

Висока якість початкової та середньої освіти, які надаються на території громади.

Вигідне географічне розташування.

Є приміщення та технічне оснащення для розміщення служб з підтримки

правопорядку.

 

Наявність зовнішність структур, які надають гроші та

консультативну підтримку в процесі децентралізації.

Розвиток громадського суспільства в країні, зокрема волонтерського руху.

Спрощення законодавчих умов діяльності неприбуткових організацій.

Робота в Україні проектів

міжнародної технічної підтримки.

Бюджетна підтримка об’єднаних громад.

 

 

 

 

 

Структура         Стратегічної цілі С. СТВОРЕННЯ СВІДОМОЇ ТА АКТИВНОЇ ГРОМАДИ З ВИСОКИМ РІВНЕМ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ.

Операційна ціль С.1.

Підвищення рівня поінформованості та самоорганізації населення через ефективну комунікацію влади і громади.

Операційна ціль С.2. Створення системи патріотичного, культурного, екологічного та естетичного виховання громади.

Операційна ціль С.3. Підвищення рівня безпеки на території громади.

С.1.1. Регулярне наповнення актуальною інформацією про життєдіяльність громади веб- сторінки Зимнівської ОТГ.

С.2.1. Проведення тренінгів з підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти.

С.3.1. Реформування роботи місцевої поліції.

С.1.2. Покращення якості та наповненості друкованого видання ОТГ.

С.2.2. Залучення спеціалістів для роботи в закладах позашкільної

освіти.

С.3.2. Ініціювання створення місцевих добровільних дружин з

охорони правопорядку.

С.1.3. Залучення громади до обговорення важливих рішень

через сесії, громадські слухання, звіти сільського голови.

С.2.3. Створення гуртків для учнівської молоді при будинках культури, клубах, шкільних закладах.

С.3.3. Оновлення матеріально-технічної бази пожежної служби.

С.1.4. Проведення опитувань

мешканців щодо важливих рішень діяльності громади.

 

 

С.1.5. Створення Статуту громади.

 

 

С.1.6. Ініціювання створення місцевих громадських

організацій.

 

 

 

 

                                                                                         

 

 

Операційна ціль С.1. Підвищення рівня поінформованості та самоорганізації населення через ефективну комунікацію влади і громади.

Будь-які позитивні процеси розвитку громади можливі лише за умов високого рівня свідомості громадян та їхньої довіри до місцевої влади. Сприяють розвитку громади процеси самоорганізації населення, які неможливі без взаємних відносин на основі поваги та довіри у трикутнику: влада-бізнес-громада, тому стратегічно важливими є системні дії органів місцевого самоврядування у налагодженні конструктивної комунікації з громадою зі зворотнім зв’язком, що має позитивно впливати на свідомість мешканців громади та рівень культури громадян. Для цього потрібно формувати ефективні канали зв’язку з громадою, зокрема, через нові форми засобів інформування, такі як спеціалізовані інтернет-портали та офіційні групи в соціальних мережах тощо.

Важливим показником демократичності суспільства та його активності є створення  та функціонування громадських організацій на території громади, які є не тільки засобом для контролю дій місцевої влади, а й є надійним партнером та помічником у впровадженні багатьох важливих заходів, спрямованих на розвиток громади. Ініціювання та підтримка створення громадських організацій на території громади є добрим інструментом для підвищення рівня активності та самоорганізації населення.

Індикатори виконання: задоволене населення тим, що їх чують і враховують їх думку (опитування). Кількість активних мешканців, які беруть участь у процесах діяльності громади.

 

Завдання С.1.1. Регулярне наповнення актуальною інформацією про життєдіяльність громади веб-сторінки Зимнівської ОТГ.

Інтернет ресурси є потужними і доступними сучасними інструментами для забезпечення двостороннього зв’язку між місцевою владою та мешканцями. Саме тому налагодження ефективної роботи сайту є важливим завданням для сільської ради, адже за його допомогою мешканців інформують про те, що відбувається в громаді, реалізуються положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», формується позитивний імідж громади, її інвестиційна та туристична привабливість.

Для досягнення цієї цілі заступник сільського голови разом з ІТ-спеціалістом, спеціалістом гуманітарного відділу аналізують існуючий стан сайту, складають перелік інформації (розділів), які потрібно актуалізувати, модернізувати, визначають інструменти, за допомогою яких сайт можливо зробити більш зручним для користування, забезпечити з його допомогою зворотній зв'язок з користувачами. Після цього спеціалісти з ІТ-технологій та гуманітарного відділу реалізовують список заходів, поступово наповнюючи сайт необхідною інформацією. Головна умова – постійна технічна та інформаційна підтримка сайту.

Результат: працює сайт громади, на якому доступна уся інформація про кожен процес діяльності громади.

Індикатор виконання: кількість відвідувачів сайту.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу, ІТ-спеціаліст.

Співпраця: місцеві ЗМІ, громадські організації.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2019 роки.

 

Завдання С.1.2. Покращення якості та наповненості друкованого видання ОТГ.

Існування та ефективна робота місцевого друкованого ЗМІ є додатковим та дуже потужним інструментом у забезпеченні комунікації у громаді. Особливо це актуально у випадку з мешканцями більш старшого віку, які з певних причин не користуються інтернет- ресурсами для отримання інформації, а звикли її отримувати з друкованих джерел.

Щоб досягнути цієї цілі, профільний заступник сільського голови, спеціаліст по зв’язках з громадськістю, а також колектив місцевого ЗМІ проводять ряд зустрічей-нарад для визначення стратегії розвитку друкованого видання, максимального його пристосування до потреб мешканців.

Результат: у громаді функціонує якісний, авторитетний, інформативний друкований засіб масової інформації.

Індикатор виконання: кількість читачів.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу.

Співпраця: громадські організації.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2025 роки.

 

Завдання С.1.3. Залучення громади до обговорення важливих рішень через сесії, громадські слухання, звіти сільського голови, інші заходи.

Досягнути ці завдання можливо за реалізації наступних заходів:

• Залучення до обговорення та визначення цілей для розвитку громади (зокрема, забезпечення чистоти довкілля, створення громадських структур для підтримки правопорядку), колективів підприємств, навчальних закладів, трудових колективів;

• Проведення анкетувань, конкурсів, громадських слухань;

• Залучення мешканців до участі в сесіях сільської ради, особливо під час прийняття ключових для розвитку громади рішень;

• Комунікація через старост, депутатів, активістів на території населених пунктів громади (реклама, зустрічі з мешканцями, звіти голови, звіти депутатів, звіти старост);

• Залучення ЗМІ до обговорення, реалізації та оцінювання проектів та заходів щодо вирішення проблем громади.

Результат: проінформовані про життя громади, активні мешканці, які беруть участь у заходах та у прийнятті рішень, впливають на життєдіяльність громади.

Індикатор виконання: кількість мешканців, які відвідують заходи.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу, депутати, сільський голова, працівники виконавчого комітету сільської ради.

Співпраця: громадські організації.

Термін виконання (початок та кінець): протягом усього періоду реалізації Стратегії.

 

Завдання С.1.4. Проведення опитувань мешканців щодо важливих для діяльності громади рішень.

Опитування мешканців щодо різних питань діяльності громади є не тільки корисним інструментом для дослідження громадської думки в різних сферах, а й потужним фактором формування довіри мешканців до місцевої влади. Саме тому доцільно періодично (раз на рік) проводити такі опитування (анкетування) щодо питань компетенції місцевої влади (інфраструктура, благоустрій, ЖКГ, освіта, первинна медицина, безпека тощо). Звіти про опитування можуть бути складовою щорічного звіту сільського голови про свою діяльність.  До опитувань доцільно залучати місцеві або регіональні громадські організації, які є «незацікавленими» сторонами. Такі опитування будуть одним із інструментів моніторингу виконання Стратегії розвитку громади.

Результат: проводяться щорічні дослідження громадської думки щодо діяльності громади.

Індикатори виконання: кількість мешканців, які взяли участь в опитуваннях, кількість опитувань, кількість сфер діяльності, які включені в анкету.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу, громадські організації.

Співпраця: громадські організації.

Термін виконання (початок та кінець): протягом усього періоду реалізації Стратегії.

 

Завдання С.1.5. Створення Статуту громади.

Статут – це мала конституція територіальної громади, яка визначає правовідносини у самій громаді та з зовнішнім середовищем. Прийняття статуту територіальної громади – це компетенція самої територіальної громади. Статут вступає в силу з моменту його прийняття на загальних зборах громади більшістю голосів.

Сільський голова ініціює розробку цього важливого для громади документу. Створюється робоча група, відбувається розробка Статуту, в якому визначаються права та відповідальності членів громади. Документ виноситься на громадські слухання.

Результат: громада має Статут, який регламентує правовідносини у громаді та її відносини з навколишнім середовищем.

Індикатори виконання: сам документ, кількість мешканців, які взяли участь у розробці Статуту.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник гуманітарного відділу.

Співпраця: громадські організації, мешканці, трудові колективи, підприємства.

Термін виконання (початок та кінець): 2019-2020 рр.

 

Завдання С.1.6. Ініціювання створення місцевих громадських організацій.

Активна діяльність організацій громадянського суспільства на території громади є важливим показником активності мешканців та запорукою дотримання принципів демократичності, прозорості, відкритості місцевою владою. Громадські організації є не тільки контролюючим засобом для дій місцевої влади, а й за умови налагодження конструктивних відносин, помічниками в реалізації важливих цілей для розвитку громади.

На першому етапі важливо залучати активних мешканців громади до заходів, які проводяться у громаді, з метою визначення так званих «лідерів громади», які могли б створити та очолити громадські організації. На другому етапі серед «лідерів громади» проводяться навчання щодо роз'яснення можливостей громадських організацій, процедури їх реєстрації та функціонування, надається підтримка у реєстрації.

В якості заохочувальних засобів може бути виділення приміщень місцевою владою для розміщення потенційних ГО.

Результат: наявність на території громади активних громадських організацій різного спрямування.

Індикатори виконання: кількість наданих консультацій і проведених навчань, кількість мешканців, які взяли участь у навчаннях, кількість новостворених громадських організацій, кількість мешканців, які є їх членами, кількість мешканців, які відвідують заходи цих громадських організацій, кількість проектів, реалізованих громадськими організаціями.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: спеціаліст гуманітарного відділу.

Співпраця: громадські організації, мешканці, трудові колективи, підприємства.

Термін виконання (початок та кінець): 2019-2025 рр.

 

Операційна ціль С.2. Створення системи патріотичного, культурного, екологічного та естетичного виховання громади.

Виховання свідомих громадян з раннього дитинства - найважливіша стратегічна мета у побудові громадянського суспільства. Тому на території громади важливо створити систему сучасної освіти та забезпечити якісний розвиток позашкільної освіти. Ця операційна ціль включає в себе завдання, які стосуються проведення навчання з підвищення кваліфікації для працівників сфери освіти, залучення спеціалістів для роботи в закладах позашкільної освіти, створення гуртків для учнівської молоді при будинках культури, клубах, шкільних закладах.

Індикатори виконання: задоволеність учнями та батьками рівнем дошкільної освіти, що відповідає сучасним вимогам.

 

Завдання С.2.1. Проведення тренінгів з підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти.

Проведення навчання з підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти. Визначення пріоритетних напрямів для навчання. Пошук можливостей для навчання (обласні центр з підвищення кваліфікації, проекти освітнього напрямку, запрошення тренерів).

Результат: підвищено рівень кваліфікації спеціалістів освіти.

Індиактори виконання: кількість спеціалістів освіти, які взяли участь у навчаннях, кількість навчальних заходів.

Відповідальний: начальник гуманітарного відділу

Виконавці: директори шкіл.

Співпраця: обласні центри підвищення кваліфікації

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2025 рр.

 

Завдання С.2.2. Залучення спеціалістів для роботи в закладах позашкільної освіти.

Заступник сільського голови разом з начальником відділу освіти, гуманітарного відділу, розробляють комплекс заходів з залучення спеціалістів в закладах позашкільної освіти.

Результат: залучено спеціалістів для роботи в закладах позашкільної освіти.

Індикактори виконання: кількість залучених спеціалістів, кількість дітей.

Відповідальний: начальник гуманітарного відділу.

Виконавці: начальник гуманітарного відділу.

Співпраця: школи мистецтв, мистецькі студії, Волинське обласне відділення Малої академії наук, обласний центр технічної творчості, еколого-натуралістичний центр.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2025 рр.

 

Завдання С.2.3. Створення гуртків для учнівської молоді при будинках культури, клубах, шкільних закладах.

Заступник сільського голови разом з начальниками відділів культури, освіти, гуманітарного відділу та директорами шкіл та закладів культури спільно визначають перелік відповідних гуртків, які будуть користуватися популярністю серед учнівської молоді. Після цього відбувається пошук необхідних приміщень при закладах культури, школах, пошук коштів для фінансування цієї цілі та залучення відповідних спеціалістів.

Результат: удосконалено систему позашкільної освіти, реалізовано право мешканців громади на отримання якісної освіти.

Індикатори виконання: кількість гуртків, кількість залучених спеціалістів, кількість дітей, яких вони навчають, кількість нагород вихованців позашкільних закладів освіти.

Відповідальний: заступник сільського голови.

Виконавці: начальник гуманітарного відділу.

Співпраця: Волинське обласне відділення Малої академії наук, обласний центр технічної творчості, еколого-натуралістичний центр.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2023 рр.

Операційна ціль С.3. Підвищення рівня безпеки на території громади.

Якість життя громади залежить не тільки від економічних чинників, інфраструктури і рівня комфорту, а й від того, наскільки безпечно почувають себе мешканці громади. Зимнівська ОТГ має певні проблеми, які стосуються пожежної безпеки (відсутнє матеріально-технічне забезпечення пожежної служби), безпеки правоохоронної (невідповідна робота місцевої поліції). У реалізації цього завдання має бути задіяна не тільки сільська рада, а й мешканці, які шляхом самоорганізації можуть вирішити частину цих проблем. Отже, сільська рада і мешканці повинні створити громаду з високим рівнем безпеки життя, що є важливою складовою Бачення майбутнього громади.

Індикатор виконання: громада задоволена рівнем безпеки.

 

Завдання С.3.1. Реформування роботи місцевої поліції.

Проблема полягає в тому, що сільська рада взяла активну участь у створенні служби поліції, забезпечивши її необхідним приміщенням та технічним обладнанням, проте якість роботи цієї служби є низькою і потребує реформування. Сільський голова разом з начальником відділу внутрішніх справ забезпечують належну роботу місцевої поліції через комплекс відповідних заходів.

Результат: діє місцева поліція.

Індикатор виконання: рівень злочинності.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: заступник сільського голови.

Співпраця: відділ внутрішніх справ, приватні підприємства.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2019 рр.

 

Завдання С.3.2. Ініціювання створення місцевих добровільних дружин з охорони правопорядку.

Вирішити проблему низького рівня роботи правоохоронних органів на території громади можливо шляхом створення альтернативної служби – місцевих добровільних дружин з охорони правопорядку. Сільський голова ініціює проведення спільних нарад щодо пошуку можливостей для залучення мешканців громади до добровільних дружин. Місцева влада надає всебічну підтримку роботі таких дружин, сприяє їх створенню.

Результат: діє мережа місцевих добровільних дружин з охорони правопорядку, рівень безпеки на території громади підвищено.

Індикатор виконання: рівень злочинності.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: заступник сільського голови.

Співпраця: відділ внутрішніх справ, приватні підприємства, громадські організації.

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2020 рр.

 

Завдання С.3.3. Оновлення матеріально-технічної бази пожежної служби.

Це завдання покликане вирішити проблеми, пов’язані з пожежною безпекою та виникненням інших надзвичайних ситуацій на території громади. В зв’язку з відсутністю матеріально-технічної бази для функціонування місцевої пожежної служби, територію громади обслуговує відділ МНС, який знаходиться у Володимир-Волинському. При цьому громада має приміщення, де раніше розміщувалась місцева пожежна служба до того, як техніку для гасіння пожеж було передано в зону проведення антитерористичної операції на Сході України. Сільський голова разом з відповідними спеціалістами з надзвичайних ситуацій складають перелік необхідної для функціонування пожежної частини техніки та обладнання. Відбувається пошук коштів на її закупку, виділення частини коштів з бюджету громади. Профільний відділ сільської ради організовує закупівлю техніки та обладнання та займається пошуком працівників для пожежної служби.

Результат: ефективно працює місцева пожежна служба, рівень безпеки на території громади підвищено.

Індикатори виконання: кількість надзвичайних ситуацій на території громади в порівнянні з попередніми періодами, сума збитків, завданих надзвичайними ситуаціями в порівнянні з попередніми періодами, кількість постраждалих в надзвичайних ситуаціях в порівнянні з попередніми періодами.

Відповідальний: сільський голова.

Виконавці: заступник сільського голови. Співпраця: приватні підприємства, громадські організації, служба з надзвичайних ситуації (обласна, районна тощо).

Термін виконання (початок та кінець): 2018-2020 рр.

 

 

          ЗВ'ЯЗОК СТРАТЕГІЇ ГРОМАДИ ЗІ СТРАТЕГІЄЮ РОЗВИТКУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Стратегія розвитку Волинської області на період до 2020 року була розроблена на підставі Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" з урахуванням Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року.

 

Пріоритет та завдань Стратегії Волинської області

Завдання та заходи стратегії Волинської області

Стратегічні та операційні цілі Стратегії Зимнівської ОТГ

Завдання Стратегії Зимнівської ОТГ

1. Розвиток людського потенціалу.

1.2. Модернізація системи освіти.

1.2.1. Удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності

позашкільних навчальних закладів.

Стратегічна ціль С. Створення свідомої та активної громади з високим рівнем безпеки життя.

 

С.2. Створення системи патріотичного, культурного, екологічного та естетичного

виховання громади.

С.2.2. Залучення спеціалістів для роботи в закладах позашкільної освіти.

 

С.2.3. Створення гуртків для молоді при будинках культури, шкільних закладах.

1.        Розвиток людського потенціалу.

1.3. Сприяння доступу до якісних медичних послуг та формування здорового населення.

1.3.1. Розвиток первинної медико- санітарної допомоги та підвищення рівня якості надання медичної допомоги на первинному рівні.

Стратегічна ціль В. Створення комфортних умов для проживання мешканців громади.

 

В.4. Удосконалення інфраструктури та матеріальної бази у сферах освіти та медицини.

В.4.1. Будівництво амбулаторії.

В.4.2. Капітальний ремонт ФАПів.

В.4.3. Закупівля техніки та обладнання для амбулаторії.

 

 

1. Розвиток людського

потенціалу

1.4. Забезпечення доступності до якісних ЖКГ послуг, забезпечення житлом.

1.4.2. Упровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з ТПВ.

Стратегічна ціль В.

Створення

комфортних умов для проживання

мешканців громади.

 

В.5. Вдосконалення системи управління ТПВ.

В.5.1. Закупівля техніки для збору та утилізації ТПВ.

В.5.2. Проведення інформаційної кампанії серед мешканців щодо відповідального

поводження з ТПВ.

3.Нова

промисловість.

3.1. Підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності

підприємств на території.

3.1.1. Забезпечення максимально

сприятливого клімату для інвесторів, стимулювання

залучення інвестицій, розробка і

упровадження інвестиційних проектів.

 

3.1.5 Створення індустріальних парків.

Стратегічна ціль А.

Економічний

розвиток громади.

 

А.1. Створення умов для залучення інвестицій.

А.1.1. Аналіз та формування бази даних інвестиційно

привабливих об’єктів для потенційних інвесторів

(приміщень та ділянок) з

подальшою

популяризацією в Україні та за кордоном.

А.1.2. Максимальне спрощення дозвільних процедур для інвесторів.

А.1.3. Створення індустріального  парку.

3.Нова

промисловість.

3.2. Стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу.

3.2.2. Сприяння

підвищенню рівня підприємницької

активності населення, зокрема у сфері виробництва, стимулювання розвитку високотехнологічнх секторів.

Стратегічна ціль А. Економічний

розвиток громади.

 

А.2. Покращення можливостей для розвитку бізнесу.

А.2.1. Організація навчання основам підприємницької діяльності для

мешканців громади з залученням

професійних тренерів.

 

А.2.2. Проведення маркетингових досліджень щодо визначення потреб мешканців у товарах та послугах.

 

 

 

 

 

А.2.3. Стимулювання та підтримка існуючих

підприємств в

частині залучення додаткових коштів та ресурсів для їх розвитку і модернізації із державного бюджету, комерційних структур, міжнародних фондів.

 

А.2.4. Озайомлення з іноземним досвідом ведення бізнесу (обмін досвідом).

 

А.2.5. Залучення великого бізнесу до підтримки бізнес-ідей мешканців громади.

4. Волинське село.

4.1 Розвиток сільських територій.

5.1.1. Підвищення рівня облаштування

сільської місцевості як сфери життя,

діяльності та побуту селян.

Стратегічна ціль В.

Створення

комфортних умов для проживання

мешканців громади.

 

В.1. Розвиток дорожньої

інфраструктури.

 

В.2. Удосконалення системи водопостачання та водовідведення і системи.

електропостачання

 

В.3. Покращення матеріально- технічної бази комунального господарства.

 

В.6. Розвиток інфраструктури для здорового та змістовного дозвілля

мешканців.

 

5. Волинське село.

Розвиток

сільських територій.

5.1.2. Диверсифікація сільськогосподарського виробництва, розвиток

альтернативних видів економічної діяльності

у сільській місцевості для отримання додаткових джерел

доходу, створення нових робочих місць.

Стратегічна ціль А.

Економічний

розвиток громади.

 

А.2. Покращення можливостей для

розвитку бізнесу.

 

5. Волинське село.

5.2. Підвищення

рівня інноваційної та

інвестиційної

спроможності

сільських територій.

5.2.2 Підвищення рівня

обізнаності аграріїв

основним аспектам

ведення аграрного

бізнесу.

 

 

   Стратегічна ціль А.

   Економічний

   розвиток громади.

  

   А.2. Покращення

   можливостей для

   розвитку бізнесу.

 

А.2.1. Організація

навчання основам

підприємницької

діяльності для

мешканців громади з

залученням

професійних

тренерів.

 

 Висновок: Стратегічні цілі, операційні цілі та завдання, визначені Стратегією розвитку Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади, сформовано відповідно до пріоритетів та операційних цілей Стратегії розвитку Волинської області.

 

ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ НА 2018-2020 рр.

 

Основою Плану реалізації стратегії на 2018-2020 рр. стали проектні ідеї, відібрані робочою на основі пропозицій, що надійшли від представників підприємств, установ та організацій Зимнівської об’єднаної територіальної громади. Проекти, що містяться у Плані реалізації стратегії на 2018-2020 рр., передбачається фінансувати із усіх доступних джерел фінансування: бюджету Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади, обласного бюджету Волинської області, державного бюджету, кожтів міжнародної технічної допомоги, інших джерел, що не заборонені законодавством України.

Набір проектів, що міститься у плані реалізації, може змінюватись за пропозицією виконавчого комітету та затверджуватись сільською радою. Розмір фінансування є орієнтовним, залежить від цін на товари і послуги, деякі проекти будуть виконуватись працівниками виконавчого комітету в рамках своїх службових обов’язків, також передбачається виконання окремих проектів Установами, Благодійними фондами, Асоціаціями ОТГ , та в рамках  програм допомоги  (консультативної, методичної, організаційної), що здійснюються цими організаціями на постійній основі.

Орієнтовний план фінансування проектів.

 

Назва проекту

Вартість, тис. грн

2018

2019

2020

Разом

 

Створення схеми просторового планування ОТГ із визначенням ділянок для інвестицій

       50

        50

       50

150

 

Розробка інвестиційних паспортів

20

20

20

60

 

Створення системи поширення інформації можливості інвестування у Зимнівську ОТГ через мережу Інтернет

10

10

10

30

 

Створення тримовної (українська, польська, англійська) дорожньої карти для інвесторів

10

10

10

      30

 

Розробка концепції індустріального парку

20

-

-

20

 

Облаштування інфраструктури індустріального парку

 

2500

2500

5000

 

Розробка та реалізації концепції «Зимнівської бізнес-школи»

20

20

20

60

 

Проведення опитування щодо визначення потреб мешканців ОТГ у товарах та послугах

-

-

-

-

 

Розробка програми стимулювання та підтримки діючих підприємств для їх розвитку та модернізації

-

-

-

-

 

Організація навчальних турів до Польщі та Німеччини

20

20

20

60

 

Організація зустрічей потенційних бізнесменів ОТГ із представниками великого бізнесу

5

5

5

15

 

Створення бренд-буку ОТГ

20

 

 

20

 

Створення розділу для потенційних інвесторів

10

10

10

30

 

14.Розробка медіаплану для поширення у ЗМІ інформації про вдалі проекти Зимнівської ОТГ

5

5

5

15

 

Створення бази даних кращих практик співпраці громади бізнесу

5

5

5

15

 

Створення бази даних місцевих підприємств

5

05

5

15

 

Створення бази даних продукції місцевих підприємств

5

5

5

15

 

Створення медіаплану  промоції місцевих товаровиробників на загальнодержавному та міжнародному рівні

10

10

10

30

 

Створення реєстру доріг

-

-

-

-

 

Розробка плану-графіку  ремонту  доріг

-

-

-

-

 

Дорога С030137 Зимне-Горичів

(на ділянці по с. Зимне)

1000

 

 

 

 

Дорога С030112 ад Т03 – 02 до с. Селець (на дылянцы до с. Селець та до с. Хмелывка)

1000

1000

1000

 

 

Дорога  С030101 Володимир-Воллинський

с. Льотниче ( на ділянці по с. Льотниче)

2000

 

 

 

 

Дорога  С030114 Володимир-Воллинський

- Когино – Красностав     (на ділянці по с. Острівок)

 

2000

 

 

 

Дорога С030121  Руснів –Черчичі  -             (Т03 – 02) (на ділянці до с.Черчичі)

1000

 

1000

 

 

Дорога С 030111 Шистів – Горичів – Руснів – Бубнів (на ділянці по с. Шистів)

 

2000

 

 

 

Дорога С 030319 на ділянці по селі Бубнів.

 

1000

1000

 

 

Капітальний ремонт вул Шевченка с. Зимне

 

1000

1000

 

 

Капітальний ремонт вул. Дружби с. Льотниче

 

 

2000

 

 

Облаштування велодоріжки с. Зимне

 

 

1400

 

 

Облаштування велодоріжки с Льотниче

 

1000

 

 

 

Облаштування пішохідних доріжок у Зимне

1500

 

 

 

 

Створення переліку об’єктів, які будуть відремонтовані у 2018-2020 рр.

-

-

-

-

 

Заміна водогону у Льотниче

2000

2000

3000

 

 

Заміна водогону у Зимне

1000

2000

2000

 

 

Заміна водогону у с. Поничів

1000

 

 

 

 

Заміна водогону у с. Когильне

 

1000

 

 

 

Аудит якості електропостачання домогосподарств та підприємств Зимнівської ОТГ

-

-

-

-

 

Проведення інвентаризації матеріально-технічної бази комунального господарства

-

-

-

-

 

Закупівля трактора – екскаватора

1000

 

 

 

 

Закупівля автогрейдера

 

2000

 

 

 

Закупівля сміттєвоза

1500

 

 

 

 

Закупівля автобуса

1500

 

 

 

 

Створення робочої групи для регулярного наповнення сайту

5

5

5

15

 

Розробка плану удосконалення редакційної політики друкованого видання громади

-

-

-

-

 

Проведення анкетувань, конкурсів, громадських слухань

10

10

10

30

 

Поширення інформації про сесії сільської ради, про звіти голови, депутатів, старост

5

5

5

15

 

Проведення досліджень громадської думки щодо діяльності громади.

10

10

10

30

 

Розробка статуту громади.

-

-

-

-

 

Методична допомога у створенні громадських організацій.

-

-

-

-

 

Розробка плану тренінгів з підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти.

-

-

-

-

 

Проведення тренінгів з підвищення кваліфікації для спеціалістів освіти.

10

10

10

30

 

Розробка комплексу заходів з залучення спеціалістів в закладаи позашкільної освіти.

-

-

-

-

 

Створення переліку гуртків, які  відповідають потребам учнівської молоді.

-

-

-

-

 

Розробка комплексу  заходів для забезпечення належної роботи поліції.

-

-

-

-

 

Організація заходів з метою  пошуку можливостей для залучення мешканців громади до добровільних дружин.

-

-

-

-

 

Створення мережі місцевих добровільних дружин з охорони правопорядку.

20

20

20

60

 

Створення переліку необхідної для функціонування пожежної частини техніки та обладнання.

-

-

-

-

 

Закупівля техніки та обладнання для пожежної служби.

 

2000

 

 

 

 

 

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ, МОНІТОРИНГУ ТА ОНОВЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ

 

Реалізація завдань стратегії передбачає виконання одночасно багатьох завдань різними структурами виконкому міської ради за участі багатьох партнерів, що ставить перед керівництвом громади питання раціонального управління цим доволі складним процесом.

Система управління стратегією має два рівні: політичний та технічний. Політичний рівень забезпечує особисто сільський голова, виконком та рада. На цьому рівні заслуховуються та затверджуються звіти Комітету з управління впровадженням стратегії, пропозиції щодо внесення змін (оновлення) стратегії.  Рада приймає рішення щодо внесення змін до стратегії на підставі пропозицій  голови.

Технічний рівень управління і моніторингу виконує Комітет з управління впровадженням стратегії, який:

забезпечує виконання завдань стратегії згідно затвердженого плану,

здійснює моніторинг соціально-економічного стану громадиза визначеними показниками,

аналізує співвідношення основних соціально-економічних показників громади та зовнішнього середовища (області, країни, світу тощо),

вивчає основні політичні, економічні, фінансові, соціальні, наукові, технологічні і т.д. тенденції, визначає їх впливи на громаду,

формує пропозиції стратегічних сценаріїв в нових політичних, соціально-економічних умовах зовнішнього середовища,

аналізує соціально-економічні тенденції найближчих конкурентів у порівнянні з показниками громади, аналізує загрози, які надходять від конкурентів,

формує пропозиції змін до цілей і завдань, які необхідно вносити до стратегії як відповідь на виявлені нові загрози і можливості.

 

 

Управління процесом реалізації стратегії

 

Управління процесом реалізації стратегії розвитку Зимнівської громади проводиться за принципами єдності управління, персональної відповідальності, прозорості та поточної координації дій. Адміністрування процесу реалізації стратегічного плану здійснюється виконавчим комітетом та відповідними структурними підрозділами  ради.

З метою координації дій розпорядженням  голови створюється постійно діючий Комітет з управління впровадженням стратегії (далі – КУВ). До складу КУВ входять відповідальні за виконання завдань стратегії. Очолює КУВ перший заступник сільського голови. Повний склад КУВ та персональна відповідальність за реалізацію завдань стратегічного плану визначається розпорядженням сільського голови. КУВ збирається не рідше одну разу на квартал та виконує наступні функції:

організовує взаємодію підрозділів виконавчих органів сільської ради, органів державної влади, підприємств та установ громади в процесі реалізації стратегії, загальних для ОТГ програм та проектів.

здійснює підготовку щорічних звітів про стан реалізації стратегії, надає їх сільському голові та презентує їх на останньому в році черговому пленарному засіданні ради. Повний текст звіту підлягає обов’язковому розміщенню в мережі Інтернет.

здійснює підготовку квартальних звітів про стан реалізації стратегічного плану, надає їх сільському голові та презентує на засіданні виконкому.

Пропозиції щодо зміни основного тексту стратегічного плану розглядаються відділом економічного розвитку, обговорюються на чергових та позачергових нарадах КУВ і виносяться на розгляд сесії ради Зимнівської сільськоі об’єднаної територіальної громади один раз на рік (по необхідності, двічі на рік).

 

           Процедура моніторингу стратегії

 

Головний сенс моніторингу полягає у виконанні двох взаємопов’язаних функцій – спостереження (відслідковування) та попередження. Відслідковування проводиться з метою виявлення відповідності наявного стану речей бажаному результату, а спостереження – з метою попередження небажаних наслідків.

Моніторинг стратегії Зимнівської сільськоі об’єднаної територіальної громади включає три рівні:

1) Моніторинг зовнішнього середовища розвитку громади. Базується на аналізі основних показників, що характеризують ситуацію в державі в цілому та Волинській області, які є стратегічно важливими для Зимнівської сільськоі об’єднаної територіальної громади. Підсумки підводяться один раз на рік та доводяться як частина зведеного аналітичного моніторингового звіту.

2) Моніторинг процесу реалізації стратегії відповідно до наступних показників:

Обсяги фактичних доходів місцевого бюджету на душу населення;

Обсяги фактичних видатків місцевого бюджету на душу населення

Середня місячна заробітна плата;

Обсяг інвестицій в основний капітал.

Загальний обсяг експорту;

Обсяг прямих іноземних інвестицій в громаду.

Чисельність населення, зайнятого у всіх сферах економіки;

Кількість зареєстрованих безробітних;

Частка довжини автошляхів з пошкодженим покриттям до загальної довжини автошляхів;

Середній бал за результатами ЗНО в школах громади;

Кількість захворювань на хвороби системи кровообігу на 1000 населення.

Звіт про виконання цієї частини моніторингу готується щорічно, як частина зведеного аналітичного моніторингового звіту.

3) Моніторинг виконання проектів місцевого розвитку, що складають План реалізації стратегії. Оцінюється стан виконання кожного проекту та ступінь досягнення результатів, передбачених технічним завданням на проект. Щоквартально сектор соціально-економічного розвитку та інвестиційвід направляє відповідальним за моніторинг виконання стратегії нагадування про необхідність надати квартальний моніторинговий звіт.  

На підставі результатів моніторингу, один раз на рік спеціалісти відділу економічного розвитку виносять на чергове засідання Комітету з управління впровадженням стратегії проміжний аналіз фінансових потреб, зведений по всіх стратегічних цілях. Затверджений  Комітетом з управління впровадженням стратегії аналіз фінансових потреб надається до депутатської комісії  з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості та підприємництва для урахування під час розробки проекту бюджету на наступний рік.

 

СКЛАД РОБОЧОЇ ГРУПИ, ЩО ПРАЦЮВАЛА НАД СТРАТЕГІЄЮ РОЗВИТКУ

Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади

 

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

 

Поліщук Василь Володимирович

Голова робочої групи, заступник сільського голови

 

Вишняк Любов Степанівна

Заступник голови робочої групи, секретар сільської ради

 

Степанюк Юлія Юріївна

Секретар робочої групи, директор НВК ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей с. Зимне

 

 

Горбунова Людмила Іванівна

Начальник відділу з питань земельних ресурсів, комунальної власності та охорони природного

середовища

 

Боруцька Світлана Дмитрівна

Начальник управління фінансів та бухгалтерського обліку сільської ради

 

Будцев Сергій Євгенович

Начальник гуманітарного відділу

 

Булавіна Антоніна Олександрівна

Журналіст газети «Місто вечірнє»

 

Гоцалюк Петро

Експерт з регіонального розвитку Волинського відокремленого підрозділу Установи «Центру розвитку місцевого самоврядування»

 

Демчук Оксана Євгеніївна

Завідувач ФАПу с. Льотниче

 

Демчук Олександр Миколайович

Заступник начальника Володимир-Волинського ВП ГУ НП у Волинській області

 

Калишук Оксана Віталіївна

Архітектор сільської ради

 

Кондисюк Ярослав

Сергійович

Спеціаліст центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх»,

керівник ГО «Нова ідея»

 

Матвіюк Анатолій Миколайович

В. о. старости Зимнівської сільської ради

 

Мудрик Віра Василівна

Фахівець соціальної роботи сільської ради

 

Павловський Ігор Петрович

Депутат районної ради, приватний підприємець

 

Подзізей Таїсія Яківна

В. о. старости Зимнівської сільської ради

 

Пріма Світлана Михайлівна

Завідувач бібліотекою-філією с. Зимне

 

Савчук Андрій Олексійович

Директор «КОММ»

 

Уколова Наталія Володимирівна

Директор Володимир-Волинського центру зайнятості

 

Шарко В’ячеслав Леонідович

ПрАТ «Мікроклімат»

 

Шатківський Сергій Володимирович

Депутат сільської ради

 

Експерт Асоціації об’єднаних територіальних громад за підтримки Програми Ради Європи “Децентралізація та територіальна консолідація в Україні» в межах проекту «Впровадження сучасних інструментів муніципального менеджменту в нових ОТГ»: Антоніна Домікан

Експерт з регіонального розвитку Волинського відокремленого підрозділу Установи «Центру розвитку місцевого самоврядування» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою»: Петро Гоцалюк

 

 

КОНТАКТИ

44752, Волинська обл., Володимир-Волинський р-н, с. Зимне, вул. Миру, буд. 2 e-mail: zymne@i.ua

тел. (03342) 9 51 31

Сайт Зимнівської сільської об’єднаної територіальної громади: http://zymnivska.gromada.org.ua

 

Перелік скорочень

 

ЖКГ – житлово-комунальне господарство

ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання

КУВ – Комітет з управління впровадженням стратегічного плану

ОДА – обласна державна адміністрація

ОМС – органи місцевого самоврядування

ОТГ – об‘єднана територіальна громада

ТПВ – тверді побутові відходи

МНС – Міністерство надзвичайних ситуацій

ГО – громадська організація

ДФРР –Державний фонд регіонального розвитку

ФАП – фельдшерсько-акушерський пункт

ТМО – мериторіальне медичне об’єднання

ЗМІ – засоби масової іінформації

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь